آموزش زبان انگلیسی - دپارتمان زبان های خارجی - آموزشگاه ملل

معرفی دپارتمان زبان انگلیسی

زبان انگلیسی زبان مجامع علمی و تجاری دنیای امروز است. زبان انگلیسی زبان تکنولوژی و تعامل با دنیای بین‌الملل است. بایستی به جرأت گفت نیاز دانستن زبان انگلیسی از هر زبان دیگری بیشتر و بالاتر است. لذا در مؤسسه ملل نیز، بخش زبان انگلیسی در داخل دپارتمان زبان‌های خارجی از جمله بخش‌های مهم بوده است و تلاش شده تا این بخش بتواند نیازهای گروه‌های سنی متفاوت، دوره‌های ویژه برای افراد متفاوت از مدیران و کارآفرینان و بازرگانان تا دوره‌های آمادگی آزمون‌های مختلف بین‌المللی از آیلتس، تافل تا جی آر ای و  … را با بالاترین کیفیت تأمین کند.

تاکید بر گروه‌های سنتی متفاوت به علت نحوه آموزش متناسب با نیاز متفاوت آنهاست. در دوره‌های کودکان محتوای آموزش متناسب با سن آنها همراه با شعر و موسیقی، و در گروه سنی نوجوانان محتوای آموزشی و آکادمیک همراه با واژگان موضوعی متفاوت برای گسترش دامنه لغوی از اهداف مهم خواهد بود و در گروه سنی بزرگسال نیز آموزش‌های آزمون محور و یا محتوا محور برای کسب و کار و تجارت، مورد نظر است.

البته دوره‌های زبان عمومی از پایه تا پیشرفته (Starter to C2) برای گروه‌های سنی متفاوت و موضوعات ویژه نیز به صورت روتین برگزار می‌گردد؛ که در نهایت این دوره‌ها به دوره‌های آمادگی آزمون و موفقیت شما در آزمون مورد نظر ختم خواهد شد. برای موفقیت و سنجش شما نیز آزمون‌های آزمایشی (Mock) هر کدام با شبیه‌سازی محیط و شرایط آزمون با پاسخ تشریحی از اشتباهات شما در آزمون و همچنین پاسخ صحیح (Comment) برگزار می‌گردد.

برخی از دوره های در حال برگزاری

دسته‌بندی دوره‌ها براساس گروه‌های سنی

دوره های آموزش زبان برای کودکان - آموزشگاه ملل

دوره‌های ویژه گروه سنی کودکان

همانطور که تمامی دست‌اندرکاران آموزش می‌دانند آموزش به کودکان با آموزش به دیگر گروه‌های سنی کاملاً تفاوت‌های ساختاری دارد. آموزش به کودکان بایستی متناسب با زبان آنها، سرعت یادگیری و به صورت تدریجی و در قالبی سرگرم‌کننده و بازی‌گونه باشد. در آموزشگاه ملل که خوشبختانه سابقه درخشان آموزش کودکان در مجموعه دبستان‌های ملل را به همراه دارد. دوره‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان با استفاده از سری کتب Big English که مختص کودکان است در ساختاری همراه با شعر و موسیقی و استفاده از تصاویر در محیطی گرم و صمیمی و شاد، برگزار می‌شود. هفت دوره تعریف شده برای کودکان، کودک را از الفبای انگلیسی تا سطح B1 زبانی که بتواند به راحتی نیازهای خود را بیان کند، خواهد رساند. برای اطلاعات بیشتر لطفاً از صفحه دوره‌های ویژه کودکان آموزش زبان انگلیسی دیدن بفرماید.

دوره‌های ویژه گروه سنی نوجوانان و جوانان

کسب مهارت برای هر فرد از دوران نوجوانی آغاز می‌شود و افزایش مهارت‌های هر فرد در اشتغال، منزلت اجتماعی، کسب درآمد و سطح رفاه او نقش بسیاری خواهد داشت. قطعاً آموزش زبان دوم و مخصوصاً زبان انگلیسی که مهم‌ترین زبان بین‌المللی است می‌تواند در شکل‌گیری آینده فرزند شما نقش بسیار مهمی را بازی کند. لذا توصیه اغلب مشاورین تحصیلی، آموزش زبان انگلیسی در دوران نوجوانی و جوانی است. در آموزشگاه ملل دوره‌های آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته توسط مدرسین با تجربه و با محتوای آموزشی مناسب انجام می‌پذیرد. سری کتب American English File برای این گروه سنی بهترین گزینه بوده، چرا که تمرکز این کتب بر مکالمات روزمره، دایره واژگانی موضوعی و گرامر مقدماتی تا متوسطه می‌باشد. پس از دوره‌های زبان عمومی، دوره‌های آمادگی آزمون نیز برای این گروه سنی برای رسیدن به مدارک زبان IELTS، TOEFL و … به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی ادامه خواهد یافت. برای اطلاعات بیشتر لطفاً از صفحه دوره‌های ویژه کودکان آموزش زبان انگلیسی دیدن بفرماید.

دوره های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان و جوانان
دوره های آموزش زبان برای بزرگسالان - آموزشگاه ملل

دوره‌های ویژه گروه سنی بزرگسالان

به جرأت می‌توان گفت که در هیچ زمانی تا به حال زبان انگلیسی به این میزان برای توسعه کسب و کار، تعاملات بین‌المللی و امکان همگام شدن با سرعت تکنولوژی لازم نبوده است. ممکن است شما از کسانی بوده‌اید که در دورانی از زندگی خود بنا به دلایلی از آموزش زبان انگلیسی دور مانده‌اید یا تجربه‌هایی کوتاه و موقت در زمینه آموزش زبان انگلیسی را داشته‌اید. خوشبختانه آموزشگاه ملل می‌تواند در این زمینه مشکل شما را یکبار برای همیشه حل کند. در آموزشگاه ملل دوره‌های زبان عمومی از مبتدی تا پیشرفته برای گروه سنی بزرگسال برگزار می‌شود. این دوره‌ها از سری کتب American English File به همراه تمرین‌های مکالمه و دوره‌های مکالمه آزاد تشکیل می‌شود. دانش‌پذیر محترم ابتدا تعیین سطح شده سپس در دوره مناسب خود، آموزش را آغاز خواهد کرد. مسیر دوره‌های عمومی زبان انگلیسی به دوره‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی برای متقاضیان مهاجرت و موفقیت در آزمون‌های آیلتس، تافل و … نیز ختم خواهد شد. که در آموزشگاه ملل با کیفیت بالا و توسط مدرسین با تجربه آموزش داده می‌شود.

علاوه بر دوره‌های بالا دوره‌های ویژه مانند دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ویژه تجار و بازرگانان مخصوصاً فعالین اقتصادی در اتاق‌های بازرگانی و دوره‌های ویژه زبان برای مدیران نیز در سطح کیفیت بین‌المللی به صورت کاملاً عملی برگزار می‌شود.

هر کدام از دوره‌های ذکر شده در بالا را می‌توانید در صفحه دوره‌های آموزش زبان ویژه بزرگسالان مشاهده کنید.

معرفی آزمون های بین المللی

آزمون جی آر ای GRE - آموزشگاه ملل

معرفی آزمون GRE

آزمون جی آر ای GRE (Graduate Record Examinations)  آزمونی است که برای ورود به مؤسسات آموزشی در کانادا و آمریکا بیشتر مورد استفاده است این آزمون نیز مانند تافل از آزمون‌های سازمان غیرانتفاعی Educational Testing Service می‌باشد. از تفاوت‌های این آزمون با دیگر آزمون‌ها وجود سنجش مهارت‌هایی مانند استدلال‌آوری کلامی ، استدلال‌آوری آماری، نوشتن به صورت تحلیلی و تفکر انتقادی با سوالاتی در حوزه‌های جبر، هندسه، ریاضیات و واژگان می‌باشد. هم اکنون نیز حداکثر نمره در این آزمون ۱۷۰ می‌باشد. آزمون کمی کمتر از ۴ ساعت به طول می انجامد.

معرفی آزمون تافل

معرفی آزمون TOEFL

آزمون تافل Test of English as a Foreign Language آزمونی است برای ورود غیرانگلیسی زبانان به بیش از یازده هزار دانشگاه در بیش از ۱۵۰ کشور. امتیاز تجاری این آزمون در اختیار سازمان غیرانتفاعی Educational Testing Service است. این آزمون به دو صورت کاغذی (PBT) و اینترنتی (iBT)  برگذار می‌شود. که به ترتیب حداکثر نمرات ۶۷۷ و ۱۲۰ برای هر کدام می‌باشد. این آزمون هر چهار مهارت خواندن، شنیدن، گفتگو و نوشتار را در خود دارد و آزمون آن کمی کمتر از ۴ ساعت به طول می‌انجامد.

معرفی آزمون آیلتس

معرفی آزمون آیلتس

آیتلس یا IELTS مخفف (International English Language Testing System) است که توسط اشتراک سه نهاد British Council، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English برگزار می‌شود این آزمون برای هر چهار مهارت شنیداری، خواندن، گفتاری و نوشتاری بخش‌های مجزایی دارد و به هر کدام نمره‌ای جداگانه در مقیاس ۰ تا ۹ را می‌دهد. این آزمون همه ساله برای بیش از ۳ میلیون متقاضی در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا برگزار می‌گردد و نمره آن برای امور مهاجرتی و تحصیلی در کشور‌های استرالیا، بریتانیا، کانادا، نیوزلند و آمریکا قابل استناد است.

دسته‌بندی دوره‌ها براساس سطح زبانی از (A1 to C2)

دوره های عمومی زبان انگلیسی - آموزشگاه ملل

دوره‌های زبان عمومی (General English Courses)

زبان عمومی مهم‌ترین و اساس هرگونه پیشرفتی در زبان انگلیسی است، که متأسفانه از طرف بیشتر متقاضیان به علت تعجیل در دریافت مدارک زبان انگلیسی برای امور مهاجرتی و سواستفاده برخی از مدرسین مورد غفلت قرار می‌گیرد. در صورتی که اگر زبان عمومی قوی به عنوان فندانسیون بنای زبانی وجود نداشته باشد. تمرکز بر تکنیک‌های تست‌زنی و … راه به جایی نخواهد برد و تنها هدر دادن زمان و هزینه خواهد بود. لذا در آموزشگاه تأکید بر آموزش اصولی زبان عمومی بسیار زیاد است. و دوره‌های زبان انگلیسی عمومی برای گروه‌های سنی متفاوت برگزار می‌شود. در ادامه با کلیک بر روی دوره‌های هر گروه سنی می‌توانید اطلاعات کامل را بدست آورید.

دوره‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی زبان

(Pre-IELTS, Pre-TOEFL, Pre-GRE)

برای اثبات توان و مهارت زبانی آزمون‌های زیادی تعریف شده است که برخی از این آزمون بسیار معتبر و توسط امور مهاجرتی و دانشگاه‌های زیادی مورد پذیرش هست. از جمله این آزمون‌ها: آزمون آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL)، جی آر ای (GRE) و … می‌باشند. در آموزشگاه ملل دوره‌های آمادگی آزمون برای هر کدام از این آزمون‌ها به صورت تخصصی برگزار می‌شود. دانشجو قبل، در طول دوره و پس از آن توسط آزمون‌های آزمایشی، مسیر موفقیت خود را مشاهده می‌کند و می‌تواند تخمین خوبی از نمره‌ای که احتمالاً خواهد گرفت، بدست آورد. برای شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی تعیین سطح قبل از حضور در دوره الزامی خواهد بود. همچنین تمامی دوره‌های آمادگی آزمون به صورت خصوصی، گروهی و عمومی برگزار می‌شود.

دوره های آمادگی آزمونهای IELTS، TOEFL و GRE - آموزشگاه ملل
دوره های آموزش زبان موضوعی و ویژه - آموزشگاه ملل

دوره‌های موضوعی ویژه و تخصصی

دانستن زبان انگلیسی به صورت عمومی و کاربرد آن به صورت رسمی در حوزه‌های کاری-تجاری متفاوت دو بحث جداگانه است. دوره‌های موضوعی و ویژه زبان انگلیسی برای مدیران شرکت‌های بازرگانی، تجار و بازرگانان از جمله دوره‌های ارزشمندی است که در آن کاربرد زبان انگلیسی در تجارت به صورت کاملاً عملی برگزار می‌شود. علاوه بر آن دوره‌های زبان تخصصی ویژه امور اداری و مکاتبات بین‌المللی، عقد قراردادهای بین‌المللی و دوره‌های ویژه زبان برای صادرات و واردات از دیگر دوره‌هایی است که در هر کدام زبان‌آموز با واژگان، نحوه یافتن ارتباطات، نحوه مکالمه و مکاتبات و … آشنا می‌شود و تمامی دوره بازسازی و شبیه‌سازی مواردی است که در دنیای واقعی رخ خواهند داد و سپس پاسخ‌ها و عکس‌العمل‌های در خور به دانشجو آموزش داده می‌شود. تا تعامل حرفه‌ای در فرد نهادینه شود.

جلسات مکالمه آزاد زبان انگلیسی - آموزشگاه ملل

جلسات مکالمه آزاد Free-Discuss

آموزشگاه ملل به منظور تقویت مهارت‌های زبانی علاقمندان و دانش‌آموزان خود، مخصوصاً گروه سنی نوجوان و جوان که نیاز به تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود دارند. با حضور معلمین با تجربه جلسات مکالمه آزاد را به صورت حضوری و مجازی ویژه برگزار می‌کند. در این جلسات موضوعات عمومی زندگی روزمره و موضوعات آموزشی-تحصیلی با تأکید بر دایره واژگان متناسب آن موضوع، تلفظ صحیح و گرامر ساخت جمله‌های استفاده شده ، به کار برده می‌شود. در طول جلسه وقفه‌هایی توسط معلم به منظور تصحیح خطاها و تلفظ‌ها ایجاد خواهد شد. تا علاوه بر آموزش صحیح از امتداد اشتباه در داخل جلسات نیز جلوگیری شود.

کارگاه‌ها

در آموزشگاه ملل رویداد‌های متفاوت و متنوعی براساس زمان‌های مناسبتی وجود دارند. که در این رویداد‌ها، کارگاه‌های یک یا چند روزه  برای موضوعی خاص و یا معرفی دوره‌ها یا آزمون‌های جدید و یا تغییرات آزمون‌های بین‌المللی مورد بررسی قرار می‌گیرد.  قطعاً حضور در این رویداد‌ها برای علاقمندان حوزه زبان انگلیسی از مدرسین  تا دانشجویان می‌تواند جذاب و آموزنده باشد.

رویداد های آموزشگاه ملل