[rev_slider alias="path-way"][/rev_slider]
مسیر شغل های مختلف

مسیرهای شغلی در آموزشگاه ملل

در آموزشگاه ملل ما تنها به شما یک دوره آموزشی را ارائه نمی‌کنیم بلکه هدف ما طی مسیر رسیدن به اشتغال پایدار شما، در بازار کار رقابتی امروز در یک فرایند یا مسیر است؛ که شامل کسب مهارت‌های گوناگون می‌باشد لذا تلاش کرده‌ایم تا برای علاقمندان رشته‌های مختلف مسیرهای شغلیشان را روشن نماییم. تا دانشجو آگاهانه و با اعتماد به نفس این پله‌های رشد و توسعه را گام به گام طی کند.

چرا باید برای یک شغل انتخاب شوم؟

اگر فرایند انتخاب شدن برای یک شغل را یک مساله تعریف کنیم و بخواهیم یکی از استراتژی‌های حل مساله را برای آن به کار ببریم. بهترین استراتژی قرار دادن فرضی خود به جای فرد تصمیم گیرنده است، یا نگاه از دید فرد تصمیم گیرنده. لذا مواردی که یک کارفرما در تصمیم خود لحاظ خواهند کرد در اغلب موارد به شرح زیر است:

  1. آیا متقاضی می‌تواند کار یا وظایف محول شده را انجام دهد؟ (صلاحیت علمی وعملی متقاضی)

    آیا متقاضی با فرهنگ سازمانی شرکت هم‌راستاست یا می‌تواند به مرور همراه شود؟ (صلاحیت فکری، رفتاری، اخلاقی)

  2. آیا متقاضی می‌تواند موجبات رشد و پیشرفت شرکت و سازمان ما در بازار رقابتی شود؟ (برتری نسبی نسبت به رقبا)

حال، شما در کدامین شاخص کارفرمای فرضی خود، می‌توانید بالاترین نمره را کسب کنید؟ در دیگر شاخص‌ها چه طور؟ آیا شما برتری نسبت به رقبایتان برای کسب یک موقعیت شغلی دارید؟ اگر ندارید، چگونه می‌توانید آن را بدست آورید؟

چگونه برای یک شغل واجد صلاحیت باشم؟ - آموزشگاه ملل
مسیرهای شغلی برای آموزش کدنویسی - و برنامه نویسی - آموزشگاه ملل

مسیرهای شغلی حوزه فناوری اطلاعات

با حضور هرچه بیشتر تکنولوژی در زندگی روزمره نیاز به رشته‌های شغلی وابسطه به فناوری اطلاعات بیشتر از پیش می‌شود. همانطور که بیان شده تا بیست سال آینده یک سوم از شغل‌های کنونی حذف و شغل‌های جدیدی جایگزین می‌گردند، که بخش اعظم این شغل‌های جدید در حوزه‌ی  فناوری اطلاعات هستند. به همین دلیل مسیرهای شغلی منتهی به این حوزه جذاب‌ترین ها و پرتقاضاترین بوده است.

از جهت دیگر بسیاری از متقاضیان این گروه از مهارت‌ها پس از ورود به بازار کار ایران برای مهاجرت اقدام خواهند کرد. لذا داشتن مدرک معتبر و رسمی و سابقه‌ کار مرتبط در رزومه برای تسهیل در یافتن شغل در امر مهاجرت حائز اهمیت به سزایی است و چه بهتر خواهد بود اگر علاوه بر دوره‌های داخلی دوره‌های بین‌المللی و علاوه بر مدارک فنی و حرفه‌ای ایران، مدارک بین‌المللی قابل قرار دادن در رزومه و همچنین قابل به اشتراک‌گذاری در سامانه‌های رزومه مثل لینکداین (linked in)  باشد.

خوشبختانه در آموزشگاه ملل، تمامی نیازهای بالا برای شما مرتفع می‌گردد. در واقع آموزش‌ها در آموزشگاه ملل به صورت تئوری و عملی توامان هستند و دانش‌پذیر پس از پایان دوره برای ورود به بازار کار آماده است چرا که علاوه بر دانش، توان انجام کار یا حرفه را نیز دارد. تمامی دوره‌ها دارای مدرک معتبر هستند. و می‌توان آنها را به دوره‌های داخلی با مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای و دوره‌های بین‌المللی با مدارک معتبر از موسسات آموزشی بین‌المللی طرف قرارداد تقسیم‌بندی کرد.

مسیر شغلی برنامه‌نویسی وب

travel-man

مسیرهای شغلی حوزه توریسم و گردشگری

در بسیاری از کشورهای جهان و حتی مناطق و شهرها، توریسم و گردشگری، چه داخلی و چه بین‌المللی از منابع اصلی درآمدی بوده و هست و اشتغال‌زایی بسیاری در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، به وجود می‌آورد. در ایران نیز مسیرهای شغلی مستقیم در حوزه‌های آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها، کافه رستوران‌ها، راهنمایان گردشگری، حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی فعال هستند، که به منظور تامین نیروی انسانی کارآزموده در این بخش‌ها نیاز به آموزش با کیفیت وجود دارد. در آموزشگاه ملل دوره‌های رسمی فنی و حرفه‌ای در این حوزه برای بخش‌های زیر ارائه می‌گردد.

بخش تربیت راهنمای گردشگری: راهنمای عمومی گردشگری(تور لیدری)، راهنمای طبیعت‌گردی یا اکوتوریسم، راهنمای موزه، راهنمای گردشگری محلی، راهنمای گردشگری سلامت، راهنمای گردشگری فرهنگی، راهنمای تورهای ماجراجویانه، امدادگری تورهای گردشگری، راهنمای گردشگری مناطق روستایی و کوهستانی، راهنمای موزه

بخش هتل‌داری: مدیر هتل، کارمند پذیرش هتل، میزآرای هتل، فنون پذیرش و تشریفات

بخش ارائه خدمات تور و سفر: مدیر تور، برنامه‌ریزی و طراحی سفر، اجرا و راهنمایی تور با خودروی شخصی، کارمند فروش بلیط.