Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

آزمون‌های زبان انگلیسی

ielts

آزمون آیلتس (IELTS)

آیتلس یا IELTS مخفف (International English Language Testing System) است که توسط اشتراک سه نهاد British Council، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English برگزار می‌شود این آزمون برای هر چهار مهارت شنیداری، خواندن، گفتاری و نوشتاری بخش‌های مجزایی دارد و به هر کدام نمره‌ای جداگانه در مقیاس ۰ تا ۹ را می‌دهد. این آزمون همه ساله برای بیش از ۳ میلیون متقاضی در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا برگزار می‌گردد و نمره آن برای امور مهاجرتی و تحصیلی در کشور‌های استرالیا، بریتانیا، کانادا، نیوزلند و آمریکا قابل استناد است.

لوگوی آزمون GRE

آزمون GRE

آیتلس یا IELTS مخفف (آزمون جی آر ای GRE (Graduate Record Examinations) آزمونی است که برای ورود به مؤسسات آموزشی در کانادا و آمریکا بیشتر مورد استفاده است این آزمون نیز مانند تافل از آزمون‌های سازمان غیرانتفاعی Educational Testing Service می‌باشد. از تفاوت‌های این آزمون با دیگر آزمون‌ها وجود سنجش مهارت‌هایی مانند استدلال‌آوری کلامی، استدلال‌آوری آماری، نوشتن به صورت تحلیلی و تفکر انتقادی با سوالاتی در حوزه‌های جبر، هندسه، ریاضیات و واژگان می‌باشد. هم اکنون نیز حداکثر نمره در این آزمون ۱۷۰ می‌باشد. آزمون کمی کمتر از ۴ ساعت به طول می انجامد.

لوگوی آزمون تافل

آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل Test of English as a Foreign Language آزمونی است برای ورود غیرانگلیسی زبانان به بیش از یازده هزار دانشگاه در بیش از ۱۵۰ کشور. امتیاز تجاری این آزمون در اختیار سازمان غیرانتفاعی Educational Testing Service است. این آزمون به دو صورت کاغذی (PBT) و اینترنتی (iBT) برگزار می‌شود. که به ترتیب حداکثر نمرات ۶۷۷ و ۱۲۰ برای هر کدام می‌باشد. این آزمون هر چهار مهارت خواندن، شنیدن، گفتگو و نوشتار را در خود دارد و آزمون آن کمی کمتر از ۴ ساعت به طول می‌انجامد.

لوگوی آزمون پی تی ای

آزمون PTE

این آزمون فرم کامل تست انگلیسی Pearson است که توسط این گروه معرفی شده و در سال 2009 منتشر شده است. آزمون PTE پی تی ای مبتنی بر رایانه است که مهارت انگلیسی افراد غیرانگلیسی‌زبان را اندازه‌گیری می‌کند. از آن جایی که PTE به طور کامل توسط یک سیستم هوش مصنوعی مدیریت و امتیازدهی می‌شود، کل فرآیند آزمون بدون خطا خواهد بود. نمرات این آزمون برای تحصیل، کار و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا و نیوزیلند تایید شده است.

لوگوی آزمون دولینگو

آزمون دولینگو Duolingo

آزمون‌های زیادی برای دریافت مدرک انگلیسی وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند. یکی از این آزمون‌ها که در سال‌های اخیر در میان زبان‌آموزان محبوب شده، آزمون دولینگو است. این آزمون مبتنی بر کامپیوتر بوده و مهارت داوطلبین برای مهاجرت یا تحصیل در کشورهای دیگر را می‌سنجد. در این آزمون شما می‌توانید مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را بسنجید. شرکت در آن محدود به زمان و مکان خاصی نیست و می‌توانید در هر نقطه‌ای از جهان در دولینگو ثبت‌نام کنید.

لوگوی آزمون oet

آزمون OET

آزمون زبان OET برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی متقاضیان رشته پزشکی برگزار می‌شود. کشور استرالیا برگزارکننده اصلی این آزمون است و کسانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی و یا پیراپزشکی را داشته باشند و یا بخواهند برای ویزای کاری در این رشته‌ها اقدام کنند نیاز به دریافت مدرک OET دارند. این مدرک زبان در کشورهایی مثل انگلیس، ایالات متحده، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، امارات متحده عربی ، نامیبیا و سنگاپور مورد قبول است.