Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

آزمون PTE چیست؟ | منابع آزمون

آشنایی با آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند که بهترین گزینه را با توجه به هدفی که دارید مشخص کنید. برخی از این آزمون‌ها برای اپلای در دانشگاه‌های خارجی معتبر هستند و می‌توانید از آن‌ها در روند مهاجرت خود استفاده کنید. آزمون PTE یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی محسوب می‌شود که توسط پیرسون، یکی از معتبرترین موسسات انتشار کتاب در جهان طراحی شده است. شما می‌توانید در آزمون جنرال و آکادمیک آن شرکت کنید. اگر چه به اندازه آزمون‌های دیگر محبوبیت ندارد، اما در بسیاری از کشورهای جهان مخصوصا استرالیا به رسمیت شناخته شده است. اگر قصد دارید درباره این آزمون اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، در ادامه با ما همراه باشید.

آزمون PTE چیست؟

این آزمون فرم کامل تست انگلیسی Pearson است که توسط این گروه معرفی شده و در سال 2009 منتشر شده است. آزمون PTE پی تی ای مبتنی بر رایانه است که مهارت انگلیسی افراد غیرانگلیسی‌زبان را اندازه‌گیری می‌کند. از آن جایی که PTE به طور کامل توسط یک سیستم هوش مصنوعی مدیریت و امتیازدهی می‌شود، کل فرآیند آزمون بدون خطا خواهد بود. نمرات این آزمون برای تحصیل، کار و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا و نیوزیلند تایید شده است.

اگر دیده باشید، PTE گاهی اوقات نام دیگری دارد که نشان دهنده انواع دیگر آن است. به طور کلی، آزمون PTE دارای دو نوع جنرال و آکادمیک است که تفاوت‌های زیادی با هم دارند. آزمون جنرال فقط برای تقدیر و پاداش دادن به دستاوردهای شخص موردنظر برگزار می‌شود. در مقابل، PTE آکادمیک است که در صورت برنامه‌ریزی برای کار یا تحصیل در خارج از کشور می‌توانید در آن شرکت کنید. علاوه بر نمرات آزمون تافل و آیلتس، آزمون پی‌تی‌ای آکادمیک توسط برخی از موسسات در کشورهایی همچون استرالیا و آمریکا شناخته می‌شود.

هزینه آزمون PTE

از آن جایی که این آزمون همانند تافل و آیلتس از محبوبیت زیادی برخوردار نیست، به همین منظور در ایران برگزار نمی‌شود. اگر قصد دارید که در این آزمون شرکت کنید می‌توانید از طریق کشورهای دیگر اقدام کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است در کشورهای همسایه مانند آذربایجان، ترکیه و امارات متحده عربی آزمون بدهید. برای جا نماندن از ثبت‌نام می‌توانید سایت‌های معتبر را در کشور موردنظر چک کنید و بسته به بودجه‌ای که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

علاوه بر هزینه آزمون، شما باید هزینه‌های دیگر مانند اقامت، رفت‌وآمد و ویزا را نیز در نظر بگیرید. به دلیل نزدیک‌بودن مسافت و نیاز نداشتن به ویزا، ترکیه را پیشنهاد می‌کنیم. دانشگاه استانبول، سنتر بریتیش ساید، سنتر پیرسون و دانشگاه ییلدیز بهترین مراکزی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و در آزمون PTE شرکت کنید.

نحوه برگزاری آزمون PTE

با انتخاب آزمون آکادمیک شما باید در سه بخش به سوالات پاسخ دهید.  به طور کلی، این آزمون دو ساعت و 15 دقیقه طول می‌کشد که سه قسمت آن به شرح زیر هستند:

  • قسمت اول، مهارت‌های گفتاری و نوشتاری: 54 تا 67 دقیقه
  • قسمت دوم، مهارت درک مطلب و خواندن: 29 تا ۳۰ دقیقه
  • قسمت سه، مهارت شنیداری: 30 تا 43 دقیقه

آزمون PTE جنرال متفاوت است و بین یک ساعت و 15 دقیقه تا دو ساعت و 55 دقیقه طول می‌کشد.

منابع آزمون PTE

مانند آزمون‌های دیگر، در این آزمون نیز می‌توانید از منابع مختلفی استفاده کنید که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کتاب PTE academic practice test plus

منابع آزمون PTE

این کتاب دو جلد دارد که یکی از بهترین و مهم‌ترین منابع آزمون پی‌تی‌ای به حساب می‌آید. علاوه بر مفاهیم درون کتاب، شما به تست‌های ضبط‌شده مهارت‌های گفتاری و شنیداری نیز دسترسی دارید. آزمون‌های شبیه‌ساز و تمرینی مختلفی در هر جلد این کتاب وجود دارد و اگر می‌خواهید به خوبی به آن تسلط پیدا کنید بهتر است چند آزمون را انجام دهید. پس از به پایان رساندن آزمون‌ها آن‌ها را تحلیل کنید تا بتوانید به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرید.

کتاب The official guide to pte academic

کتاب منابع آزمون PTE

با استفاده از این کتاب می‌توانید به سه بخش آزمون به طور کامل دسترسی داشته باشید. آزمون‌های مختلفی در آن گنجانده شده است که همگی آن‌ها تستی بوده و دارای کلید پاسخ نیز هستند. ممکن است آزمون‌های درون کتاب برای شما کافی نباشند، به همین خاطر، یک CD سی‌دی هم همراه آن قرار دارد که دویست آزمون در آن گنجانده شده است. با حل‌کردن این تست‌ها می‌توانید به تسلط خوبی از آزمون برسید. از آن جایی که حجم تست‌ها در این کتاب زیاد هستند بهتر است پاسخ‌های اشتباه خود را در یک دفتر یادداشت کنید تا بتوانید آن‌ها را دوباره بررسی کنید.

پلتفرم PTE Tutorials

منابع آموزشی آزمون PTE

اپلیکیشن مخصوصی برای آمادگی در این آزمون ساخته شده و تمامی مباحث با جزئیات کامل به شما آموزش داده می‌شود. هر دو نسخه اندروید و IOS آن موجود هستند و به راحتی می‌توانید آن را از منابع معتبر دانلود کنید. یک قسمت از این اپلیکیشن به لغات اختصاص یافته است که با استفاده از آن به لغات احتمالی که در آزمون PTE می‌آید مسلط می‌شوید. هنگام کار کردن با آن با بخشی به نام پریمیوم مواجه می‌شوید که با خرید آن به امکانات فوق‌العاده و بیشتری دسترسی پیدا خواهید کرد. یکی از این ویژگی‌ها ارتباط با استادان مختلف است که می‌توانید تمامی سوالات خود را از آن‌ها بپرسید.

پلتفرم پیرسون

پلتفرم آموزشی پیرسون برای آزمون PTE

پیرسون با یک اقدام فوق‌العاده امکانی را برای شما فراهم کرده است که بتوانید به شکل رایگان و آنلاین به منابع آموزشی PTE دسترسی داشته باشید. اگر قصد شرکت در PTE جنرال را دارید، احتمالا با کمبود منبع مواجه شده‌اید. خوشبختانه پیرسون به شما اجازه می‌دهد که بدون هیچ هزینه‌ای به راحتی به این منابع دسترسی داشته باشید. علاوه بر منابع، می‌توانید اطلاعات آزمون شامل زمان‌بندی و نحوه نمره‌دهی را نیز در این سایت مشاهده کنید. تست‌های آزمایشی نیز بخش دیگری از این وبسایت هستند که آمادگی شما برای آزمون اصلی را افزایش می‌دهند.

نمونه سوالات آزمون

اگر چه کتاب‌های پیرسون در یادگیری مباحث آزمون تاثیرگذارند، اما روش‌ها و تکنیک‌های آزمون در آن‌ها استفاده نشده است. برای تسلط به آزمون و نحوه سوال‌دهی شما باید از نمونه سوالات مختلف استفاده کنید. این نمونه سوالات در سایت‌های مختلفی وجود دارند که Ptestudy.net و Apeuni.com دو نمونه از بهترین آن‌ها هستند. در این دو سایت تست‌ها و نمونه سوالات زیادی موجود هستند که می‌توانید بر اساس بخش موردنظر آن‌ها را انتخاب کنید. از آزمون‌های آزمایشی این سایت‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید اما نباید آن‌ها را با منابع اصلی اشتباه بگیرید. توجه داشته باشید که این پلتفرم‌ها فقط نمونه سوالاتی شبیه به آزمون اصلی PTE در اختیار شما قرار می‌دهند.

مزایای آزمون  PTE

مزایای آزمون PTE

با شرکت در این آزمون می‌توانید مزایای زیادی به دست آورید که به شرح زیر خواهند بود:

صرفه جویی در زمان

دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه‌های خارجی ادامه تحصیل دهند، معمولا ملزم به ارائه یک مدرک معتبر زبان انگلیسی هستند. اگر به اندازه کافی به مباحث تسلط نداشته باشید، ممکن است در آزمون رد شوید. به همین خاطر، باید آزمونی را انتخاب کنید که قابلیت تکرار در آن را داشته باشید. در آزمون PTE، زبان‌آموز می‌تواند در هر باری که موفق به قبولی نشود، بدون هیچ مشکلی آزمون را تکرار کند.

دریافت نتایج به سرعت

بر خلاف آزمون‌های دیگر، معمولا در این آزمون نتایج ظرف پنج روز کاری پس از اتمام امتحان به دست شما می‌رسند. این امر باعث می‌شود که نتایج را سریع‌تر دریافت کرده و برای اپلای در دانشگاه موردنظر خود اقدام کنید.

در دسترس بودن آزمون

آزمون‌هایی مانند تافل و آیلتس معمولا ماهی چند بار برگزار می‌شوند و نمی‌توانید به صورت مکرر در آن‌ها شرکت کنید. اما PTE این گونه نیست و شما می‌توانید در هر روزی از سال که مایل باشید نسبت به شرکت در آن اقدام کنید. دویست و پنجاه مرکز در پنجاه کشور جهان وجود دارند که آمادگی ارائه خدمات به شما را خواهند داشت.

امنیت بالا

بسیاری از افراد با توجه به آنلاین بودن آزمون تصور می‌کنند که میزان تقلب در آن بالا است. تست PTE با ویژگی‌های امنیتی طراحی شده است و از شناسایی بیومتریک قبل از آن استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که همان فرد موردنظر در آزمون شرکت کرده است.

آسان بودن شرکت در آزمون

یکی از مزیت‌های اصلی شرکت در آزمون PTE سادگی شرکت در آن است. شما می‌توانید این آزمون را در هرجایی که برای شما مقدور باشد انجام دهید و در این مورد هیچ محدودیتی ندارید. به همین منظور، اگر در خارج از کشور ساکن باشید و مشغله‌های زیادی داشته باشید، می‌توانید به راحتی در این آزمون شرکت کنید.

کجا این آزمون مورد قبول است؟

ممکن است این سوال برای ما پیش بیاید که تست PTE در کجا اعتبار دارد؟ در حقیقت کشورهای زیادی این آزمون را معتبر می‌دانند، اما برای کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا یا نیوزیلند را دارند، این موضوع بسیار مهم است. این دو کشور اعتبار زیادی به این آزمون بخشیده‌اند و در بسیاری از مراکز علمی یا برای دریافت ویزای کاری قابل استفاده است.

دریافت مشاوره و شرکت در کلاس‌های آموزشی

آزمون زبان انگلیسی PTE همانند آزمون‌های دیگر در سطح بین المللی اعتبار زیادی دارد و اگر قصد دارید که مهاجرت به استرالیا را انتخاب کنید، می‌توانید این آزمون را در نظر بگیرید. برای شرکت در آن می‌توانید در کلاس‌های آموزشی آنلاین موسس ملل شرکت کنید و در صورت لزوم از مشاوره بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید