Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

۴ تا از بهترین کتاب‌های آموزش زبان فرانسه

آیا به یادگیری زبان‌های خارجی علاقه دارید؟  روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان‌های خارجی وجود دارد. آموزش زبان فرانسه با کتاب یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای یادگیری این زبان در بین افراد به‌ حساب می‌آید.

از سال‌های گذشته روش‌های زیادی برای یادگیری این زبان استفاده می‌شود. به جرات می‌توان آموزش با استفاده از کتاب را یکی از تاثیرگذارترین و بهترین روش‌ها دانست. کتاب‌ها منابع غنی به حساب می‌آیند که حجم زیادی از اطلاعات را برای آموزش زبان فرانسه به زبان‌آموزان انتقال می‌دهند.

 اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که بهترین کتاب آموزش زبان فرانسه چیست و چگونه می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد؟ برای دانستن پاسخ این سوالات ادامه مطلب را دنبال کنید.

آیا کتاب‌ها می‌توانند در یادگیری زبان فرانسه موثر باشند؟

یادگیری هر زبان پروسه‌ای چند مرحله‌ای دارد که هر شخص روش‌های مختلفی را برای آن در نظر می‌گیرد. زبان فرانسه یکی از زبان‌های محبوب در سراسر دنیا به‌حساب می‌آید که در ۲۹ کشور زبان رسمی به‌حساب می‌آید.

  اگر قصد تحصیل، مهاجرت یا سرمایه‌گذاری در کشورهای فرانسوی زبان را دارید، باید زبان فرانسه را بیاموزید. این زبان با زبان فارسی کاملاً متفاوت است؛ به همین خاطر به منابع زیادی برای یادگیری نیاز دارید.

اگر کلاس‌های آموزشی را برای یادگیری این زبان انتخاب می‌کنید،  باید از کتاب‌ها استفاده کنید. هر آموزشگاه کتاب مشخصی را معرفی خواهد کرد.  کتاب‌ها در یادگیری مفاهیم و گرامر زبان فرانسه بسیار مفید هستند و می‌توانند یادگیری شما را سریع‌تر کنند.

 اکثر کتاب‌های آموزش فرانسوی از پایه شروع به تدریس مفاهیم می‌کنند. بنابراین، اگر سطح شما در این زبان صفر است، می‌توانید با استفاده از کتاب‌ها پیشرفت کنید.

بهترین کتاب‌های آموزش زبان فرانسه

اگر به یادگیری زبان فرانسه علاقه داشته باشید، باید منابع زیادی را برای مسلط شدن در آن استفاده کنید. از آن جایی که یادگیری با استفاده از کتاب تاثیر زیادی دارد، در ادامه به معرفی بهترین منابع آموزش زبان فرانسه خواهیم پرداخت:

کتاب Les loustics

کتاب آموزش زبان فرانسه les loustic

Les loustics یکی از مبتدی‌ترین کتاب‌های آموزش زبان فرانسه در سطوح مختلف است که محتواهای تصویری و صوتی زیادی را شامل می‌شود. این کتاب بیشتر برای کودکان سه تا دوازده ساله مناسب است، اما بزرگسالان که سطح مبتدی دارند هم می‌توانند از آن برای یادگیری ابتدایی زبان فرانسه استفاده کنند.

 این کتاب رویکرد ساختار یافته دارد و به کودکان کمک می‌کند تا با استفاده از قافیه‌های شعرها، زبان جدید را به خاطر بسپارند. هر سطح شامل ۶ واحد و سه درس است و دو صفحه را شامل می‌شود.

صفحات سمت چپ برای معلم طراحی شده است و حاوی اشعاری می‌باشد که باید کامل شوند. صفحات سمت راست با تصاویر برای زبان‌آموزان رنگارنگ طراحی شده است تا آن‌ها را دنبال کنند. دفتر کار شامل فعالیت‌هایی برای هر زبان‌آموز است تا بتواند دانش کسب شده در کلاس را مجدداً یادآوری کند.

داستان‌ها به آرامی خوانده می‌شوند و کودکان می‌توانند به خوبی آن‌ها را بیاموزند. با استفاده از این کتاب می‌توان به راحتی علاقه یادگیری زبان فرانسه را در کودکان ایجاد کرد. سطوح A1 و A2 برای این کتاب طراحی شده که پس از اتمام کتاب اول می‌توانید مطالعه کتاب دوم را آغاز کنید.

کتاب Les petits loustics

کتاب آموزش زبان فرانسه کودکان les petits loustics

زمانی که کودکان نوپا و خردسال تصمیم به یادگیری زبان فرانسه می‌گیرند، کتاب آموزش زبان فرانسه Les petits loustics  بهترین منبع برای آن‌ها خواهد بود، زیرا دارای تصاویر زیبا و رنگارنگ است. این کتاب به هر کودک اجازه می‌دهد تا از طریق فعالیت‌های ساده مفاهیم ابتدایی را به‌صورت کامل درک کند. سی‌دی صوتی همراه با آهنگ‌ها و داستان‌هایی با این کتاب به فروش می‌رسد که برای افزایش لذت یادگیری در خانه مناسب خواهد بود.

این کتاب در دو جلد به فروش می‌رسد که جلد اول آن مفاهیم ابتدایی‌تری را در بر می‌گیرد. با استفاده از متد جدید آموزشی برای کودکان می‌توان سرعت یادگیری را در آنان افزایش داد و آموزش زبان فرانسه را برایشان به امری لذت‌بخش تبدیل کرد.

فعالیت‌هایی در این کتاب طراحی شده است که همگی با یک نوع بازی همراه هستند. متدهای آموزشی آن در سراسر دنیا آزمایش شده‌اند و معلمان می‌توانند با ساده‌ترین روش مفاهیم زبان فرانسه را به کودکان بیاموزند.

کتاب Adoshere

کتاب آموزش زبان فرانسه نوجوانان adosphere

مدرس‌های شناخته شده‌ای مانند سلین هیمبر در حیطه آموزش زبان فرانسه این کتاب را تالیف کرده‌اند. کتاب آدوسفر به گونه‌ای طراحی شده که زبان آموز در هنگام مطالعه آن با استفاده از اتفاقات روزمره تمامی نکات آموزشی را خواهد آموخت.

معمولاً این کتاب را برای آموزش زبان فرانسه نوجوانان استفاده می‌کنند، اما بزرگسالانی که با مفاهیم ناآشنا هستند می‌توانند این کتاب را در ابتدای یادگیری خود به کار بگیرند. اگر کتاب را مشاهده کنید می‌بینید که ۸ نوجوان به نام‌های اسکار، ایمان، آلیس، لوئیس، خاویر، لوسیل و ساموئل در این کتاب هستند که شما را در بخش‌های مختلف راهنمایی می‌کنند.

سیستم آموزشی آن بر اساس CEFR است که سه سطح مبتدی (A1)، بالاتر از مبتدی (A2) و پیش متوسطه (B1) را در بر خواهد گرفت. اگر می‌خواهید که به سطح پیشرفته یعنی B1 برسید، باید از دو سطح قبلی با موفقیت عبور کنید. هر درس در این کتاب دو صفحه دارد که صفحه اولیه آن به یک فعالیت خاص اختصاص داده شده است.

کتاب Defi

کتاب آموزش زبان فرانسه بزرگسالان defi

اگر دوست دارید که در هنگام یادگیری زبان فرانسوی با فرهنگ این کشور نیز آشنا شوید، می‌توانید کتاب Defi  را مطالعه کنید. در حقیقت نویسنده در این کتاب از فرهنگ به‌عنوان عنصر اصلی آموزش و یادگیری استفاده کرده است. این کتاب از سطح A1 تا C1 در سیستم CEFR قرار دارد.

رویکرد کتاب DEFI تکلیف محور است و جوانان و بزرگسالان می‌توانند از آن استفاده کنند. هر بخش و درس آن دارای یک مقدمه در دو صفحه است و بقیه بخش به فعالیت‌هایی بر اساس واژگان و دستور زبان اختصاص دارد. زبان آموز با استفاده از این کتاب می‌تواند به طور کامل در عناصر فرهنگی و اجتماعی غرق شود.

مزایای یادگیری زبان فرانسه با کتاب

از آن جایی که برخی افراد ممکن است مزایای یادگیری زبان با استفاده از کتاب را ندانند، در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت:

مطالعه کتاب عوامل محدود کننده را از بین می‌برد

عامل محدود کننده چیزی است که با صرف زمان و انرژی شما مانع از یادگیری زبان می‌شود. کتاب‌ها ارزان و در دسترس هستند، بنابراین، می‌توانند یک منبع ساده برای یادگیری زبان فرانسه باشند. مهم نیست که کتاب فیزیکی باشد یا دیجیتالی، اصل بر آن است که از محتویات آن‌ها نهایت استفاده را ببرید.

افزایش دقت انتخاب کلمه

کلام نوشتاری از کلام گفتاری ضعیف‌تر است. نویسندگان کلمات خود را با دقت بیشتری انتخاب می‌کنند، بنابراین، گیرایی و نفوذ آن‌ها بیشتر خواهد بود. هنگامی که یک شخص به زبان مادری خود صحبت می‌کند، فقط یک شنونده در مقابل آن‌ها قرار دارد.

اما نویسندگان باید برای افراد زیادی که قصد یادگیری دارند بنویسند، به همین منظور باید کلمات خود را به دقت انتخاب کنند تا گیرایی متن آن‌ها بالا برود.

افزایش دایره لغات

خواندن کتاب‌ها یک راه عالی برای یادگیری لغات جدید و گسترش دایره لغات شماست. اگر به زبان دیگری کتاب را می‌خوانید، می‌توانید کلمات ساده را انتخاب کنید و معنی آن‌ها را زیرشان بنویسید. هنگام انتخاب محتوا برای خواندن بهتر است که با خواندن شعر یا داستان‌های کودکانه شروع کنید. هر چقدر که پیشرفت می‌کنید به سمت داستان‌های طولانی‌تر بروید.

ارتباط با فرهنگ

 زبان مرکز فرهنگ و هویت یک کشور به حساب می‌آید. بنابراین خواندن کتاب بخشی جدایی‌ناپذیر از توسعه زبان فرانسه خواهد بود.  داستان‌ها بهترین منابع برای یادگیری زبان و فرهنگ کشور فرانسه هستند. اگرچه این داستان‌ها ممکن است ساده باشند، اما در آموزش بیشتر درباره محیط اطراف و کمک به ارتباط با فرهنگ کشور دیگر بسیار کمک خواهند کرد.

کتاب‌ها سرگرم کننده هستند

علاوه بر مفاهیم آموزشی که دارند، می‌توانند با تصاویر زیبا توجه کودکان را به خود جلب کنند و سرعت یادگیری آن‌ها را افزایش دهند. با خواندن می‌توانید قدرت تخیل خود را بهبود ببخشید و به دنیای دیگری سفر کنید.

نکاتی برای انتخاب بهترین کتاب‌ آموزش زبان فرانسه

حال که با مزایای یادگیری زبان فرانسه با استفاده از کتاب‌ها آشنا شدید، بهتر است نکاتی را در هنگام انتخاب آن‌ها رعایت کنید که به شرح زیر هستند:

با کتاب‌های کودکان شروع کنید:

 اگر چه ممکن است تعجب‌برانگیز به نظر برسد، اما محتوای کتاب کودکان بسیار ساده است و بهتر در ذهن می‌ماند. با کتاب‌هایی شروع کنید که محتوای کوتاه‌تر، واژگان ابتدایی دارند و از ساختار جمله‌ای ساده استفاده می‌کنند. شروع با ساده‌ترین مطالب خواندنی برای پیشرفت شما بسیار مهم است. تعصب خود را نسبت به کتاب‌های کودکان کنار بگذارید و زودتر شروع به خواندن کنید.

فشرده بخوانید:

 کتاب‌هایی را انتخاب کنید که مباحث کمتری دارند و می‌توانید در مدت کوتاه کتاب‌های بیشتری را تمام کنید. با این روش می‌توانید دایره لغات خود را با سرعت بیشتری گسترش دهید و هر چه زودتر به زبان فرانسه مسلط شوید.

کتاب‌های دوزبانه را انتخاب کنید:

 علاوه بر این که باید در ابتدا کتاب‌ آموزش زبان فرانسه آسان را بخوانید، سعی کنید کتاب‌هایی را بخوانید که در قالب دو زبانه نوشته شده‌اند، یعنی ترجمه‌ها بلافاصله زیر جمله‌ای که می‌خوانید نوشته شده‌اند. این موضوع به درک بهتر شما کمک خواهد کرد و یادگیری زبان فرانسه را آسان‌تر می‌کند.

موسسه ملل، بهترین آموزشگاه برگزارکننده کلاس‌های آموزش زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه اگر اصولی باشد می‌تواند برای زبان‌آموزان بسیار لذت‌بخش باشد. مهم‌ترین نکته در یادگیری زبان استفاده از روش‌های آموزشی درست است که کتاب یکی از تاثیرگذارترین منابع آموزش زبان فرانسه به‌حساب می‌آید. موسسه آموزشی ملل با به کارگیری استانداردترین کتاب‌ها که به آن‌ها اشاره کردیم، کلاس‌های آموزشی متعددی از جمله کلاس‌های آموزش زبان فرانسه در اصفهان و آموزش زبان فرانسه آنلاین را برگزار می‌کند. برای ثبت نام می‌توانید با ما تماس بگیرید.

منابع:

baylanguagebooks.co.uk

shahrezaban.com

beelinguapp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید