Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

۵ فیلم فوق‌العاده برای یادگیری زبان فرانسوی

بسیاری از افراد نسبت به یادگیری زبان فرانسه مشتاق هستند و می‌خواهند هر چه سریع‌تر به آن مسلط شوند. دلایل یادگیری این زبان هر چه که باشد، روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد.

اکثر زبان آموزان از کلاس‌های آموزشی استفاده می‌کنند، اما به دلیل داشتن پروسه طولانی، روند یادگیری آن‌ها کند خواهد بود. بهترین راهی که می‌توانید با آن به یادگیری خود سرعت بخشید، استفاده از فیلم و سریال فرانسوی است، اما بهترین فیلم‌های فرانسوی چه هستند و چگونه به یادگیری زبان فرانسوی کمک خواهند کرد؟ در ادامه به معرفی بهترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

چه روشی برای یادگیری زبان فرانسه تاثیرگذار است؟

همان طور که می‌دانید روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارد. هر کدام از آن‌ها از روش خاصی می‌توانند لغات و عبارات مختلف را وارد ذهن کنند، اما معمولا یادگیری از طریق آن‌ها نیازمند تلاش و اختصاص دادن وقت زیادی خواهد بود.

 تماشای فیلم و سریال فرانسوی می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان فرانسوی باشد. فیلم‌ها و سریال‌ها پر از دیالوگ‌ها و عبارات روزمره هستند که برای زبان‌آموزان بسیار راحت بوده و کاربرد زیادی خواهند داشت.

اگر از کسانی که به زبان فرانسه مسلط هستند در مورد روش‌های یادگیری آنان سوال کنید، بدون شک یکی از راه‌های موثر را استفاده از فیلم و سریال فرانسوی می‌دانند. دلیل این امر، دسترسی راحت به عبارات و دایره گسترده ای از لغات است که با بارها تکرار در ذهن شما به خوبی حک می‌شوند. اگر تصمیم به یادگیری زبان فرانسه دارید، پس باید بهترین فیلم‌های فرانسوی را بشناسید.

چرا باید به تماشای فیلم‌های فرانسوی پرداخت؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که تماشای فیلم و سریال فرانسوی چه کمکی به شما خواهد کرد؟ برای دانستن پاسخ این سوال بیاید به دلایل تماشای آن‌ها بپردازیم:

  1. خواندن: قطعا زمانی که یک فیلم فرانسوی زبان را پخش می‌کنید، زیرنویس فارسی آن را هم به فیلم اضافه خواهید کرد. به همین دلیل، به سرعت خواندن فرانسوی را یاد خواهید گرفت. ارتباط زبان فرانسوی به صورت نوشتاری و گفتاری نیز به شما کمک خواهد کرد.
  2. گوش دادن: وقتی در حال تماشا و گوش دادن فیلم به زبان فرانسوی هستید، می‌توانید حس خوبی نسبت به ریتم و صداها دریافت کنید. در نتیجه، با تماشای بهترین فیلم‌های فرانسوی می‌توانید مهارت شنیداری خود را تا حد زیادی تقویت کنید.
  3. واژگان: دیالوگ‌های فیلم‌ها معمولا به صورت گفت‌وگوی روزمره نوشته می‌شوند. بنابراین، بدون نگرانی می‌توانید تمامی واژگان و عبارات را از فیلم و سریال فرانسوی بیاموزید. شما می‌توانید از طریق فیلم‌ها زبان عامیانه و اصطلاحات را نیز یاد بگیرید.
  4. فرهنگ: فرهنگ هر کشور راهی عالی برای یادگیری زبان آن خواهد بود. فرهنگ بزرگی در فیلم‌های فرانسوی وجود دارد که با تماشای آن‌ها می‌توانید به راحتی مکالمه فرانسوی خود را تقویت کنید.
  5. حرکات: هر ملتی، هنگام صحبت، حرکات دست و حالات صورت متفاوتی دارند. ارتباط غیر کلامی کاراکترهای فیلم‌ها می‌تواند به شما در یادگیری زبان فرانسه کمک کند.

معرفی بهترین فیلم و سریال‌ها برای یادگیری زبان فرانسه

برخی افراد ترجیح می‌دهند زبان فرانسه را با استفاده از روش‌های سنتی مانند کتاب یاد بگیرند و برخی دیگر دوست دارند که از برنامه‌های آنلاین استفاده کنند. توصیه ما به شما این است که تماشای فیلم و سریال فرانسوی را امتحان کنید که قطعا یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان فرانسوی خواهند بود. بهتر است با معرفی بهترین فیلم‌های فرانسوی شروع کنیم:

Les choristes

این فیلم داستان معلمی است که تلاش می‌کند تا گروهی از دانش آموزان را برای خواندن یک آواز هماهنگ کند. به نوعی می‌توان آن را یک فیلم کلاسیک و موزیکال دانست که با دیالوگ‌های روزمره، شروعی عالی برای مبتدیان می‌سازد. بدین ترتیب می‌توانید آن را یک درس خوب برای تبادلات روزمره زبان آموزان دانست. شخصیت اصلی فیلم معلمی به نام متیو است که با راه اندازی یک گروه کر سعی می‌کند دانش آموزان خود را به سمت راه‌های بهتر در زندگی راهنمایی کند.

فیلم فرانسوی Les choristes

Le roi et l’oiseau

یکی از بهترین فیلم‌هایی که هم مورد علاقه کودکان است و هم مورد استقبال بزرگسالان قرار می‌گیرد. این فیلم فرانسوی در دهه 1980 ساخته شده‌است و می‌توانید از آن به عنوان یک درس عالی برای یادگیری زبان فرانسه استفاده کنید. اگر چه ممکن است در نگاه اول این فیلم قدیمی به نظر برسد، اما این انیمیشن کلاسیک از کمدی برای روایت داستان خود به خوبی استفاده می‌کند. همین امر آن را به روشی عالی برای ورود مبتدیان به زبان فرانسه ایجاد خواهد کرد. اگر این فیلم را برای یادگیری زبان فرانسه انتخاب می‌کنید، منتظر دیالوگ‌های طنز و آموزنده باشید.

فیلم Le roi et l’oiseau

La Famille Bélier

این فیلم کمدی و درام فرانسوی داستان یک خانواده ناشنوا با دختری است که استعداد زیادی در خوانندگی دارد. این فیلم می‌تواند تصویری تکان دهنده از زندگی روستایی در خارج از پاریس را نشان دهد و گنجاندن سه شخصیت اصلی ناشنوا بدین معنی است که بخش بزرگی از دیالوگ‌ها به صورت بصری هستند. اگر زبان اشاره فرانسوی را نمی‌دانید، زیرنویس فیلم کمک زیادی به آموختن آن به شما خواهد کرد. پس می‌توانید از این فیلم به عنوان یک راه ساده برای یادگیری زبان فرانسوی استفاده کنید.

سینمایی فرانسوی la famille belier

Kirikou et la Sorcière

این فیلم در اصل برای کودکان ساخته شده است، اما بزرگسالان می‌توانند از آن برای یادگیری زبان فرانسه استفاده کنند. داستان فیلم درباره پسر کوچکی به نام kirikou است که در یک روستای خیالی آفریقایی زندگی می‌کند. یکی از دلایلی که این فیلم را انتخابی مناسب برای یادگیری زبان فرانسوی مناسب می‌سازد، کیفیت سینمایی آن است. داستان در درجه اول از طریق غنای بصری آن روایت می‌شود و دیالوگ‌های ساده بر بار فیلم می‌افزایند. علاوه بر این، بازیگران فیلم در آن به زبان فرانسوی با لهجه آفریقایی صحبت می‌کنند که خود راهی عالی برای یادگیری این زبان خواهد بود.

فیلم زبان فرانسه kirikou

Le Fabuleux Destin d’Amelie

دنیای افسانه آملی که به نام آملی به زبان انگلیسی منتشر شد، یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های فرانسوی زبان تمام دوران است. کاراکتر اصلی فیلم آملی، ماموریت خود برای آوردن شادی به زندگی اطرافیان خود را به خوبی انجام می‌دهد. فیلم هم نگاهی رویایی و نشاط‌آور به جامعه و زندگی مدرن فرانسه از نگاه آملی دارد. این فیلم برای زبان آموزان مبتدی بسیار عالی است. فهمیدن دیالوگ‌های آن بسیار آسان است و بدون این که متوجه شوید، در طول تماشای آن کلمات و عبارات یاد خواهید گرفت.

آموزش زبان فرانسه با فیلم amelie

انتخاب هر کدام از این فیلم‌ها می‌تواند قدم بزرگی در یادگیری زبان فرانسوی شما باشد و شما را با فرهنگ این کشور به طور کلی آشنا خواهد کرد. سعی کنید از ساده‌ترین فیلم‌ها شروع کرده و به سمت آثار سینمایی با دیالوگ‌های دشوارتر بروید.

نکاتی برای انتخاب فیلم و سریال فرانسوی

برای انتخاب بهترین فیلم‌های فرانسوی جهت یادگیری این زبان، بهتر است نکاتی را رعایت کنید که به شرح زیر هستند:

  1. اگر در یادگیری زبان فرانسوی مبتدی هستید، بهتر است فیلم‌هایی را انتخاب کنید که فهم آن‌ها ساده باشد و برای یادگیری زبان ساخته شده باشند. ترجیحا انیمیشن‌ها راه ساده‌تری برای یادگری زبان با فیلم خواهند بود.
  2. معمولا بسیاری از افراد در ابتدای امر هیجان زده می‌شوند و فورا تماشای فیلم‌های موردعلاقه خود را شروع می‌کنند. وقتی می‌بینند که دیالوگ‌های این فیلم و سریال‌ها بیش از حد حرفه‌ای است، کمی دست و پایشان را گم می‌کنند و نمی‌توانند یادگیری خود را ادامه دهند. بهترین راه این است که مطابق با سطح مهارت خود در یادگیری زبان فرانسوی، فیلم و سریال‌ها را انتخاب کنید.
  • در نظر داشته باشید که ژانرهای مختلف می‌توانند دیالوگ‌های متفاوتی داشته باشند. اگر نوع خاصی از استفاده از زبان وجود دارد که به دنبال یادگیری مستقیم آن هستید، قبل از انتخاب نمایش یا انتخاب فیلم خود، به ژانر آن توجه داشته باشید. یک ژانر می‌تواند به شما یک ایده کلی از نوع دیالوگ را بدهد. توصیه می‌کنم فیلم‌های اجتماعی بیشتری تماشا کنید. مزیت این نوع فیلم‌ها داشتن دیالوگ‌های روزمره فراوان بین بازیگران است. افراد در موقعیت‌های مختلف با چالش روبرو می‌شوند و واژگان و اصطلاحات متفاوتی به کار می‌برند.
  • روی کلمات با فرکانس بالا تمرکز کنید. هنگام تجزیه و تحلیل یک زبان خارجی در فیلم‌ها، به راحتی می‌توان چیزهایی که بیشتر تکرار می‌شوند را به خاطر سپرد. در نتیجه، سعی کنید چیزهایی که اغلب می‌شنوید را تقویت کنید.
  • سعی کنید تماشای فیلم و سریال‌ها را تقسیم‌بندی کنید. یعنی در ابتدا، دیالوگ‌های ساده را خارج کنید. سپس از آن‌ها اصطلاحات و واژگان موردنیاز را بیرون بکشید. بدین ترتیب هنگام یادگیری زبان فرانسه دیگر سردرگم نخواهید شد.

کلام آخر

یادگیری زبان‌های خارجی معمولا پروسه‌ای طولانی و چند مرحله‌ای محسوب می‌شود. افرادی که قصد یادگیری زبان فرانسه را دارند، باید بدانند که باید هم از کلاس‌های آموزشی و هم به صورت خودخوان یادگیری آن را آغاز کنند.

 یادگیری زبان فرانسه در خانه می‌تواند سرعت آموزش را افزایش دهد. می‌توانید وقت‌هایی که در خانه هستید، لغات و عبارات را با خود تمرین کنید تا میزان تسلط خود را بهبود ببخشید.

استفاده از فیلم و سریال فرانسوی به عنوان یک راه موثر در یادگیری زبان فرانسوی شناخته شده است و افراد زیادی می‌توانند به صورت خودخوان و با استفاده از کلاس‌ها تا حد زیادی به این زبان مسلط شوند. اگر شما هم نسبت به یادگیری این زبان مشتاق هستید و می‌خواهید سرعتتان را افزایش دهید، بهتر است بهترین فیلم‌های فرانسوی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم را تماشا کنید. فراموش نکنید که بعد از تماشای آن‌ها حتما نکاتی که آموختید را یادداشت کنید.

منابع:

lingopie.com

fluentu.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید