Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

مهم‌ترین آزمون‌های زبان فرانسه و جزئیات کامل

زبان فرانسوی یکی از زبان‌های جذاب برای یادگیری است، اما معمولا یادگیری آن به تنهایی کافی نیست و برای اهداف مختلف نیاز به اثبات میزان تسلط و یادگیری آن دارید. میزان مهارت شما با آزمون‌های زبان فرانسه سنجیده می‌شود.

 معمولا آزمون‌های زیادی برای این امر طراحی شده اند که انتخاب آزمون‌های بین‌المللی زبان فرانسه می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. اگر درباره این آزمون‌ها سوال دارید در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی چند تا از بهترین آزمون زبان فرانسه بپردازیم.

چرا داشتن مدرک بین المللی زبان فرانسه اهمیت دارد؟

برای هر زبان خارجی معمولا مدرک‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آزمون‌های مختلف می‌توانید آنان را دریافت کنید. بیشتر آزمون‌ها و دریافت مدارک بر بهبود تسلط و توانایی نوشتن، خواندن و صحبت کردن اشاره دارد.

 یکی از بزرگ‌ترین کاربردهای مدرک بین‌المللی زبان فرانسه، سفر به خارج از کشور و مهاجرت است. افراد برای آشنایی با فرهنگ و توسعه بیشتر مهارت‌های زبان خود به کشوری سفر می‌کنند که زبان بومی و رسمی آن‌ها فرانسوی است.

دانشجویان می‌توانند در خارج از کشور به تحصیلات خود ادامه دهند یا کار کنند. اگر قصد مهاجرت دارید، باید با یک مدرک زبان مربوطه اقدام کنید تا بتوانید علاوه بر گرفتن پذیرش و ویزا، درک قوی‌تری از زبان فرانسه به دست آورید و استقلال بیشتری کسب کنید.

 به همین دلیل است که اکثر دانشگاه‌ها شرط مدرک زبان بین‌المللی را برای پذیرش قرار داده‌اند و اگر کسی آن را نداشته باشد باید حدود یک سال و نیم در کلاس زبان فرانسه شرکت کند تا بتواند مدرک بین‌المللی خود را دریافت کند. اگر با آزمون‌های بین المللی آشنایی ندارید، در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

معرفی آزمون‌های زبان فرانسه و اطلاعات مربوط به آن‌ها

آزمون زبان فرانسه یک آزمون مشخص نیست و چند آزمون بین المللی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

آزمون بین المللی DILF

آزمون DILF فرانسه

با شرکت در این آزمون و دریافت گواهی آن می‌توانید به عنوان مبتدی ارزیابی شوید. این مدرک با سطح A1 مطابقت دارد و با شرکت در آن در حقیقت برای آزمون‌های DELF و DALF آماده می‌شوید. این آزمون توسط وزارت آموزش و پرورش فرانسه و فقط در مناطق فرانسوی زبان ارائه می‌شود. امتیاز هر بخش به صورت زیر خواهد بود:

فهم و دریافت شنیداری یا LISTENING35 نمره
درک مطلب نوشتاری یا READING15 نمره
بیان شفاهی یا SPEAKING35 نمره
تولید نوشتاری یا WRITING15 نمره

آزمون بین المللی DELF

آزمون زبان فرانسه DELF

اگر می‌خواهید یک مدرک رسمی برای نشان دادن مهارت زبان فرانسوی داشته باشید، آزمون DELF یکی از معتبرین و شناخته‌ترین آزمون بین المللی زبان فرانسه به حساب می‌آید.

 در این آزمون هیچ نوع امتیازبندی وجود ندارد و فقط بعد از انجام آن به عنوان نتیجه به شما اعلام می‌کنند که قبول یا رد شده‌اید.

 این آزمون عمدتا برای افرادی برگزار می‌شود که قصد دارند در یک کشور فرانسوی زبان مانند کانادا که 49 درصد از جمعیت انجا فرانسوی زبان هستند کار کنند یا می‌خواهند به زبان فرانسوی مطالعات خود را انجام دهند.

آزمون بین المللی DALF

آزمون فرانسه dalf

این آزمون کاملا در مقابل آزمون قبلی قرار می‌گیرد و دارای دو مدرک مستقل C1 و C2 خواهد بود. آن‌ها سطوحی را پوشش می‌دهند که افراد با تجربه و دانش بالای زبان فرانسوی از آن برخوردار هستند.

 از آن جایی که این آزمون پیشرفته‌تر است، باید برای قبولی در آن منطق زبان فرانسوی را بدانید. به همین دلیل است که دانستن این زبان برای قبولی کافی نیست، بلکه باید با فرهنگ فرانسوی به طور کامل آشنا شوید. نحوه امتیاز بندی دو سطح این آزمون به شکل زیر است:

سطح C1:

خواندن25 نمره
نوشتن25 نمره
صحبت کردن25 نمره
گوش دادن25 نمره

سطح C2:

خواندن و نوشتن50 نمره
گوش دادن و صحبت کردن50 نمره

 در مجموع هر دو سطح این آزمون 100 نمره دارند که برای قبولی باید حداقل پنجاه درصد آن را کسب کنید.

آزمون بین المللی TCF

آزمون فرانسه tcf

آزمون TCF گواهی ارائه می‌کند که سطح زبان فرانسه هر شخص را مشخص می‌کند. اگر قصد دریافت آن را دارید باید بدانید که دو سال اعتبار دارد و تسلط بر زبان، درک نوشتاری و شفاهی را بررسی می‌کند.

 با دریافت مدرک TCF امکان ورود به دانشگاه‌های فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری وجود دارد. همچنین برای دریافت جاب آفر و ویزای کاری نیز می‌توانید این مدرک را دریافت کنید. اگر قصد داشته باشید که به استان کبک مهاجرت کنید، باید در آزمون مخصوص به آن یعنی TCF Quebec شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید.

همان طور که می‌دانید این آزمون شامل سه بخش ساختار زبان، درک مطلب و شنیداری است. هر بخش آن دارای شش سطح A1 تا C2 است که با توجه به تسلط شما در آن سنجیده می‌شود.

 نمره کلی شما میانگین نمره سه بخش آزمون خواهد بود. از آن جایی که تصحیح آن آسان است، نمره اولیه شما پس از آزمون قابل دریافت است و برگه رسمی چند هفته بعد از طریق پست به دستتان خواهد رسید.

هر آزمون بین المللی زبان فرانسه در چه مواردی کاربرد دارد؟        

هر آزمون بین المللی زبان فرانسه دارای کاربردهای خاصی است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. قبل از دریافت هرکدام باید دقت کنید که برای چه اهدافی طراحی شده‌اند و سپس اقدام به دریافت مدرک مناسب کنید.

 مدرک DELF مورد تایید آموزش و پرورش فرانسه قرار دارد و برخی از موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها اعتبار آن را قبول دارند. با استفاده از شرکت در این آزمون می‌توانید مهارت زبان فرانسه خود را در سطوح A1 تا C1 به اثبات برسانید.

یکی از معتبرترین آزمون‌ها TCF است که توسط CCIP یا همان اتاق بازرگانی پاریس برگزار می‌شود. هدف از دریافت مدرک این آزمون متفاوت است و می‌تواند دریافت جاب آفر، مهاجرت و تحصیل در دانشگاه‌ها باشد.

 شما می‌توانید برای دریافت این مدرک، از طریق سفارت فرانسه در کشور خود اقدام کنید و در آزمون مربوط به آن شرکت کنید.

بهترین مدرک زبان فرانسه مورد قبول موسسات و سازمان‌ها در چه سطحی قرار دارد؟

آزمون فرانسه اتاق بازرگانی

سطوح مختلفی برای دریافت مدرک زبان فرانسه وجود دارد، اما معمولا بیشتر ارگان‌ها و دانشگاه سطح B2 را به عنوان مدرک قابل قبول برای اثبات آموزش زبان فرانسه می‌شناسند.

 همچنین برای مهاجرت به کانادا در استان‌های فرانسوی زبان هم ملزم به دریافت مدرک و قبولی در آزمون زبان فرانسه هستید. مدت زمان رسیده به سطح B2 توسط هر فرد متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

روش‌های یادگیری که شما استفاده می‌کنید در رسیدن به این سطح تاثیر زیادی دارد. اگر در کلاس آنلاین زبان فرانسه شرکت کنید در طول مدت کوتاه‌تری می‌توانید به این زبان مسلط شوید.

 روشی که یک مدرس در پیش می‌گیرد بسیار کاربردی‌تر از زمانی است که به صورت خودخوان اقدام به یادگیری می‌کنید. افرادی که به زبان‌های دیگر تسلط دارند، معمولا سرعت بیشتری در یادگیری زبان‌های جدید خواهند داشت و در یک زمان کوتاه می‌توانند به سطح B2 برسند.

 به طور کلی، لازم است بین 500 تا 600 ساعت زمان را به یادگیری و تمرین زبان فرانسه بپردازید تا بتوانید به این سطح برسید.

لازم به ذکر است برخی از دانشگاه‌ها یا شرکت‌ها برای پذیرش مدرک  B2را کافی نمی‌دانند و لازم است برای دریافت مدرکC1  یا C2 زمان بیشتری را اختصاص دهید. برای رسیدن سریع به این سطوح لازم است میزان توانایی خود را بسنجید و بهترین روش یادگیری خود را پیدا کنید.

نکاتی برای دریافت مدرک و قبولی در آزمون زبان فرانسه

اگر دریافت مدارک بین المللی زبان فرانسه برای شما واجب است و به آن نیاز دارید، بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید برای بار اول در آزمون‌ها موفق شوید. این نکات به شرح زیر هستند:

1)      سعی کنید به طور خودخوان بیاموزید.

اگر چه کلاس زبان فرانسه بسیار مفید است و می‌تواند معلومات شما را افزایش دهد، اما زبان فرانسه دارای موضوعات بی نهایتی است که همه آن‌ها را نمی‌توانید در کلاس‌های آموزشی یاد بگیرید. برای این کار بهتر است در اوقات فراغت خود فیلم‌های فرانسوی زبان یا با زیرنویس فرانسوی ببینید و موسیقی‌های فرانسوی را گوش دهید تا بتوانید مهارت شنیداری خود را افزایش دهید.

2)     استفاده از کلاس آموزش فرانسه

آموزش رسمی، روشی موثر برای یادگیری اصول اولیه زبان فرانسه، مانند گسترش دایره لغات و گرامر است. همچنین داشتن تعامل با یک مدرس می‌تواند به رفع نقاط ضعف شما کمک کند و نقاط قوت شما را بهبود دهد.

3)    در محیط قرار بگیرید.

حقیقت این است که استفاده از کلاس آموزش فرانسه می‌تواند به شما کمک کند اما تا زمانی که در موقعیت قرار نگیرید نمی‌توانید به درستی از آموخته‌های خود استفاده کنید. در صورت امکان به کشورهای فرانسوی زبان سفر کنید و سعی کنید به این زبان صحبت کنید تا با برخورد با افراد بومی بتوانید مهارت‌های خود را افزایش دهید.

4)     خودارزیابی انجام دهید.

بسیاری از آزمون‌های زبان فرانسه، دارای هزینه هستند، بدین معنی که برای شرکت در آن‌ها باید کاملا مسلط باشید. پس سعی کنید قبل از شرکت در آن‌ها به خوبی با استفاده از آزمون‌های آزمایشی به زبان فرانسه مسلط شوید.

5)    اهداف خود را در نظر بگیرید.

هر فرد هدف خاصی از دریافت مدرک بین المللی زبان فرانسه دارد. برخی از افراد قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارجی را دارند و برخی دیگر با هدف مهاجرت به شرکت در این آزمون‌های روی می‌آورند. برخی دیگر می‌توانند با دریافت مدرک معتبر نسبت به تدریس زبان اقدام کنند.

یادگیری زبان فرانسه با کلاس‌های آموزشی آموزشگاه زبان ملل

یادگیری زبان فرانسه بسیار لذت بخش است و با استفاده از آن می‌توانید کارهای زیادی را انجام دهید، اما تنها یادگیری آن کافی نیست و برای اثبات میزان تسلط خود به شرکت در آزمون بین المللی زبان فرانسه و دریافت مدرک معتبر نیاز دارید. افراد می‌توانند در آزمون‌های مختلفی بسته به هدفی که دارند شرکت کنند. برای تسلط و شرکت در آزمون‌ها، باید در کلاس زبان فرانسه شرکت کنید. ما در مجموعه آموزشی ملل تمام سعی خود را می‌کنیم که کلاس‌های آموزشی زبان فرانسه را با بالاترین کیفیت و با بهره‌گیری از اساتید مجرب و بادانش در تمام سطوح برگزار کنیم. برای شرکت در این کلاس‌ها و ثبت نام می‌توانید با ما تماس بگیرید.

منابع:

french.kwiziq.com

.indeed.com

learnrealfrenchnow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید