Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

۵ اپلیکیشن برتر برای یادگیری زبان فرانسه

آیا تا به حال از نرم‌افزارهای یادگیری زبان فرانسه استفاده کرده‌اید؟ هنگام یادگیری یک زبان خارجی، ممکن است از روش‌های مختلفی استفاده کنید که هر کدام میزان تاثیرگذاری خاص خودشان را دارند. به کارگیری برخی از آن‌ها راحت و برخی دیگر زمان‌بر هستند. به همین دلیل، اکثر افراد ترجیح می‌دهند از روش‌هایی استفاده کنند که بیشترین میزان صرفه‌جویی در وقت را برای آنان داشته باشد. در بحث یادگیری زبان‌های خارجی از جمله فرانسه، نرم افزارها و اپلیکیشن‌هایی طراحی شده‌اند که می‌توانند به افراد در بخش‌های مختلف کمک کنند، اما چه نرم‌افزارهایی بهترین و کاربردی‌ترین هستند؟ برای معرفی چند نرم افزار یادگیری زبان فرانسه در ادامه با ما همراه باشید.

چه روش‌هایی برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارد؟

یادگیری فرانسه برای برخی افراد امری ضروری است و کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان را دارند، باید از روش‌های مختلفی استفاده کنند تا سرعت یادگیری خود را افزایش دهند. گاهی اوقات شرکت در کلاس‌های آنلاین فرانسه و حضوری برای برخی افراد کافی نیست و تصمیم می‌گیرند که به صورت خودخوان نیز به مطالعه زبان بپردازند. به همین طریق، می‌توانند در خانه از ابزارهای مختلفی جهت آموزش فرانسوی استفاده کنند.

همان طور که می‌دانید تماشای فیلم و سریال بهترین روش برای یادگیری زبان فرانسه در خانه است، اما برای یادگیری گرامر و گسترده کردن دایره لغات کافی نیست. به همین خاطر، باید به دنبال روش مؤثرتری باشید. کارمندان و کسانی که به فضای آنلاین علاقه دارند، معمولا وقت تماشای فیلم یا شرکت در کلاس آموزش فرانسوی را ندارند. اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای یادگیری زبان فرانسه می‌توانند در آموزش آنلاین تاثیرگذار باشد. اگر چه نرم افزارها جز منابع محدود یادگیری زبان فرانسه به حساب می‌آیند، اما تا حد فراوانی می‌توانند تاثیرگذار باشند.

آیا نرم‌افزارها در یادگیری زبان فرانسه تاثیرگذار هستند؟

معمولا در بحث نرم افزارهای یادگیری زبان فرانسه دو نوع برنامه وجود دارند. دسته اول برنامه‌هایی هستند که برای یادگیری گرامر، مکالمات و واژگان طراحی شده‌اند. این نرم افزارها در بخش‌های مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام به یک مبحث اختصاص دارد. کاربران با ورود به این برنامه‌ها می‌توانند به ترتیب بخش‌ها را تکمیل کرده و به بخش بعدی بروند. معمولا در آخر هر بخش هم یک آزمونک وجود دارد که باید آن‌ها را تکمیل کرد.

نوع دیگری از نرم افزارها وجود دارد که بیشتر تعاملی هستند و به نوعی یک شبکه اجتماعی به حساب می‌آیند. در این نرم افزارها و اپلیکیشن‌ها می‌توانید با افراد مختلف در سراسر دنیا ارتباط بگیرید و با افراد بومی فرانسوی زبان به مکالمه بپردازید. در نتیجه، همه آن‌ها در یادگیری زبان فرانسه در خانه تاثیرگذار خواهند بود. استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای یادگیری زبان فرانسه به طور منظم به ایجاد مهارت‌های درک شنیداری، استفاده از واژگان زیاد و خواندن کمک می‌کند.

نرم‌افزار یادگیری زبان فرانسه

این برنامه‌ها به راحتی در دسترس هستند و می‌توانید در هر مکانی که هستید آموزش آنلاین زبان فرانسه را ادامه دهید. یادگیری یک زبان بیش از هر چیز به تمرین‌کردن مداوم نیاز دارد. بنابراین، با استفاده هرروزه از این نرم‌افزارها می‌توانید کمک بزرگی به میزان تسلط خود بکنید.

معرفی بهترین نرم‌افزارهای یادگیری زبان فرانسه در خانه

برای یادگیری زبان فرانسه در خانه بهتر است بهترین نرم‌افزار یادگیری زبان فرانسه را بشناسید که در ادامه به بهترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

Doulingo

نرم‌افزار یادگیری زبان دولینگو

از بهترین و معتبرترین نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها می‌توان به دولینگو اشاره کرد. این نرم افزار به قدری محبوب شده است که حتی قبولی در آزمون آن در برخی موسسات و دانشگاه‌ها اعتبار دارد. بیشتر برنامه‌های آموزشی دولینگو رایگان است، اگر چه برای دسترسی به برنامه‌های پیشرفته آن باید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید. دولینگو درس‌های فرانسوی را از طریق یک رابط کاربری آسان و سرگرم کننده ارائه می‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید در حال کار کردن زبان فرانسه را یاد بگیرید، می‌توانید آن را در تلفن همراه خود نصب کرده و هرروز یک درس آن را تکمیل کنید.

معمولا این برنامه به کسانی پیشنهاد می‌شود که با مباحث ابتدایی مانند الفبا زبان فرانسه دارند و می‌توانند لغات و گرامر خود را بهبود ببخشند. می‌توانید از این نرم‌افزار به‌عنوان نرم‌افزار اصلی یادگیری زبان خود استفاده کنید یا چون رایگان است، می‌توانید آن را به عنوان مکملی برای آموزش حضوری یا سایر برنامه‌های یادگیری زبان به کار ببرید. سطح دروس آموزشی در یادگیری فرانسه با دولینگو از ابتدایی شروع شده و به تدریج پیشرفته می‌شود. روش آموزش آن خطی بوده تا مطمئن شود که پایه یادگیری خوبی دارید و می‌توانید با موضوعات پیچیده‌تر به خوبی کنار بیایید.

Rosetta stone

نرم‌افزار آموزش زبان روزتا استون

اگر با کامپیوتر و لپ تاپ کار می‌کنید، احتمالا نام روزیتا استون را شنیده‌اید. این برنامه منحصرا برای دسکتاپ طراحی شده و اخیرا کاربران ios هم می‌توانند از آن استفاده کنند. پس از ورود به سیستم این نرم‌افزار، پس از طی کردن هر بخش، پیشرفت شما ذخیره می‌شود و هر زمان که مایل به ادامه یادگیری باشید، دوباره می‌توانید از جای قبلی ادامه دهید. از نکات مثبت این برنامه می‌توان به این مورد اشاره کرد که تمام متن و گفتار به زبان فرانسوی است و شما مجبور می‌شوید که خودتان را با آن وفق دهید.

روزیتا استون از ویژگی تشخیص گفتار استفاده می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید تلفظ کلمات و جملات را بهبود دهید. اکثر برنامه‌ها دارای این ویژگی هستند، اما روزیتا استون شکل بسیار پیشرفته‌تری از آن را خواهد داشت. اگر همیشه به اینترنت دسترسی ندارید و می‌خواهید به صورت آفلاین مباحث را مطالعه کنید، می‌توانید بسته مربوط به آموزش فرانسوی را دانلود کرده و در زمان‌های خالی خود به مطالعه بپردازید.

Babble

آموزش زبان با نرم‌افزار Babbel

یکی دیگر از نرم‌افزارهای یادگیری زبان فرانسه babble است که دارای چندین زبان برای یادگیری خواهد بود. زمانی که آن را نصب می‌کنید، یک دوره آزمایشی هفت روزه به شما ارائه می‌شود و سپس باید یکی از اشتراک‌های موجود را خریداری کنید. ممکن است کمی گران به نظر برسد، اما تاثیر خوبی روی یادگیری زبان شما خواهد گذاشت. با دریافت اشتراک شما قادر هستید که به 14 زبان موجود در برنامه دسترسی داشته باشید. استفاده از هوش مصنوعی در این برنامه باعث شده‌است که از برنامه‌های دیگر کمی متمایز باشد.

Memrise

یادگیری زبان فرانسه با نرم‌افزار Memrise

این برنامه تقریبا رایگان و شبیه دولینگو است. Memrise برای افرادی که می‌خواهند اوقات فراغت خود را به یادگیری زبان بپردازند بسیار مناسب است. این امر بدین معنی است که نمی‌توانید به صورت جداگانه از آن به عنوان یک منبع کامل یادگیری و آموزش فرانسوی استفاده کنید. از آن جایی که به تمرکز زیادی نیاز ندارد، می‌توانید در کارهای روزانه از آن استفاده کنید. نکته منفی آن این است که به شما درک کاملی از زبان را نمی‌دهد، بنابراین برای افرادی که می‌خواهند درک جامعی از زبان فرانسه داشته باشند، واقعا مناسب نیست.

Pimsleur

آموزش زبان فرانسه با پیمزلر pimsleur

این برنامه یک روش یادگیری مبتنی بر مباحث آکادمیک است که از صدا به عنوان ابزار اصلی آموزش استفاده می‌کند. بدین ترتیب با نرم افزارهایی مانند دولینگو و روزیتا استون کاملا متفاوت است. بسیاری از افراد با استفاده از آن ثابت کرده اند که بسیار موثر است و بدون هیچ پیچیدگی در یادگیری زبان فرانسه تاثیرگذار خواهد بود. Pimsleur از نمونه مکالمات زیادی استفاده می‌کند، بنابراین، اگر به دنبال یادگیری زبان فرانسه برای موضوع یا هدف خاص هستید، استفاده از آن برای شما بسیار مفید خواهد بود. ماهیت صوتی این برنامه به این معنی است که می‌تواند به شما فرانسوی محاوره‌ای را بیاموزد.

چرا باید از نرم‌افزارهای یادگیری زبان فرانسه استفاده کرد؟

بهترین و سبک‌ترین راه برای یادگیری زبان فرانسه، استفاده از برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلف است که می‌توانند مزایای زیادی ارائه دهند. از جمله مزایای این برنامه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رابط کاربری آسان

بسیاری از برنامه‌های یادگیری زبان به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها بسیار راحت و آسان باشد. به علاوه هر برنامه ای که رابط کاربری زیباتر و تجربه کاربری بهتری داشته باشد، محبوب‌تر شده و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، اپلیکیشن‌های یادگیری زبان را می‌توان در چندین پلتفرم دانلود و استفاده کرد. برخلاف کتاب‌های فیزیکی، اپلیکیشن‌های یادگیری زبان بازخورد فوری را ارائه می‌کنند. آن‌ها آموزش یک زبان را با کلیپ‌های صوتی یا تصویری ترکیب می‌کنند و برخی حتی ربات‌های چت را برای تقویت یادگیری ادغام می‌کنند.

ویژگی‌های سرگرم کننده

برنامه‌های یادگیری زبان فرانسه بسیار مفرح و شاد هستند و افراد با استفاده از آن‌ها نسبت به یادگیری زبان ترغیب می‌شوند. بسیاری از آن‌ها به بخش‌های مفیدی مانند دستور زبان، مکالمه و سفر تقسیم می‌شوند. در حالی که یادگیری یک زبان جدید می‌تواند خسته کننده باشد، برخی از ویژگی‌های این برنامه‌ها مفید هستند و زبان آموزان را علاقه‌مند نگه‌می‌دارند.

استفاده از دوره‌های مکالمه آموزشگاه زبان ملل

یادگیری و تقویت مهارت‌های یک زبان خارجی برای افراد ممکن است در مواقعی خسته کننده و طاقت فرسا باشد. مواجه شدن با حجمی از اطلاعات زیاد به صورت روزانه می‌تواند عملکرد مغز را کاهش داده و راندمان را کمتر کند. به همین دلیل، افراد به دنبال راه‌هایی هستند که با استفاده از سرگرمی بتوانند به یادگیری زبان نیز بپردازند. افرادی نرم‌افزارها را انتخاب می‌کنند، به کلاس‌های آنلاین علاقه بیشتری نشان می‌دهند. آموزشگاه زبان ملل با استفاده از سیستم آموزشی اختصاصی خودش اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان فرانسه می‌کند.

در صورت علاقه‌مندی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان برای شرکت در کلاس‌ها دریافت کنید.

منابع:

bendlanguageinstitute.com

elearningindustry.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید