Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

۸ دلیل برای یادگیری زبان فرانسه | چرا باید زبان فرانسوی یاد بگیریم؟

یکی از دلایل یادگیری زبان فرانسه آشنایی با فرهنگ و مردم کشورهای فرانسوی زبان است. در این بین، ممکن است برای یادگیری زبان‌های مختلف دلایل و اهدافی داشته باشید که حتما باید در کلاس‌های آموزشی برای رسیدن به آن‌ها شرکت کنید. زبان فرانسه یکی از زبان‌های محبوب در سراسر دنیا است که سالانه افراد زیادی اقدام به یادگیری آن می‌کنند. ممکن است شما به دلیل علاقه این زبان را بیاموزید، اما معمولا یادگیری زبان فرانسوی به جز علاقه می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. اگر شما هم مشتاق به دانستن دلایل یادگیری زبان فرانسه هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

زبان فرانسه چه تفاوتی با دیگر زبان‌ها دارد؟

اگر به زبان‌های دیگر از جمله انگلیسی مسلط باشید، متوجه می‌شوید که زبان فرانسه برای یادگیری چندان هم سخت و دشوار نیست و فقط به کمی تلاش نیاز دارد، اما برای کسانی که بار اول با آن روبرو می‌شوند می‌تواند دشوار و ترسناک باشد.

این امر بیشتر به دلیل داشتن تفاوت با زبان‌های دیگر است. حتی با وجود این تفاوت‌ها می‌توانید با کمی تمرین و دانش، به خوبی صحبت کنید. انگلیسی یکی از ساده‌ترین زبان‌ها به شمار می‌آید، زیرا همه اسم‌ها دارای حرف تعریف مشابه هستند.

این بدان معنی است که اسامی انگلیسی از نظر جنسیت خنثی هستند و فقط برخی از اسم‌های خاص به جنسیت منحصر به فردی اشاره خواهند کرد. اسم‌های فرانسوی یا مذکر هستند یا مونث. حرف تعریف برخی از اسم‌ها با توجه به پایان آن‌ها مشخص می‌شود و مذکر یا مونث بودنشان را می‌توانید تشخیص دهید.

در زبان فرانسه صفت‌ها بعد از اسم می‌آیند و برخلاف انگلیسی که صفت‌ها قبل از اسم قرار می‌گیرند، ممکن است این تفاوت را متوجه نشوید.

در زبان فرانسه، می‌توانید از فعل «داشتن» برای بیان احساس استفاده کنید. این در حالی است که بیان احساسات در زبان انگلیسی با استفاده از فعل بودن یا همان «am» انجام می‌شود. این موارد برخی از تفاوت‌های زبان فرانسه بودند که برای یادگیری زبان فرانسوی، بهتر است در کلاس آنلاین زبان فرانسه شرکت کنید. 

بررسی دلایل یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان‌های خارجی می‌تواند کار دشواری باشد و اکثر افراد به این دلیل از یادگیری زبان منصرف می‌شوند. در این بین، برخی افراد مشتاق یادگیری هستند و هر چه قدر هم که زبان خارجی موردنظر سطح بالایی داشته باشد، تلاش خود را برای یادگیری آن می‌کنند.

زبان فرانسوی یکی از چالش برانگیزترین زبان‌ها به شمار می‌آید که افراد محدودی به دنبال یادگیری آن می‌روند، اما چرا باید این زبان را آموخت؟ در ادامه به برخی از دلایل یادگیری زبان فرانسه اشاره خواهیم کرد:

مهاجرت

مهاجرت به فرانسه

بیشترین دلیلی که افراد به یادگیری زبان فرانسه روی می‌آورند، مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان است. این کشورها کانادا و فرانسه هستند. زبان رسمی برخی از استان‌های کانادا فرانسه است و برای تعاملات روزانه مجبور به یادگیری این زبان هستید.

از آن جایی که این زبان تفاوت زیادی با زبان فارسی دارد، برای یادگیری آن باید زمان زیادی بگذارید، پس اگر قصد مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان را دارید، بهتر است که از همین الان نسبت به ثبت نام در کلاس زبان فرانسه اقدام کنید.

داشتن علاقه زیاد

برخی افراد در یادگیری زبان‌های خارجی استعداد زیادی دارند و معمولا به دلیل علاقه زیاد زبان‌های مختلفی را آموخته‌اند. آموختن زبان فرانسه می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و افراد را با ادبیات و فرهنگ کشور فرانسه آشنا کند.

همچنین در صورت یادگیری این زبان می‌توانید فیلم‌ها و سریال‌های فرانسوی زبان را به سادگی تماشا کنید و حتی از آن‌ها برای تقویت زبان خود استفاده کنید. بیشتر افرادی که به دلیل علاقه نسبت به یادگیری زبان فرانسه اقدام می‌کنند بین 18 تا 34 سال سن دارند و اکثر آن‌ها جز اقشار بالای جامعه محسوب می‌شوند.

تعاملات با افراد مختلف

تعامل با افراد متخلف با زبان فرانسه

زمانی که با یادگیری زبان فرانسه به آن مسلط شدید، به راحتی می‌توانید با افراد مختلف تعاملات روزانه داشته باشید و حتی به دانشگاه‌های فرانسوی زبان برای تحصیل بروید. از طرفی، زبان فرانسه یک زبان بین‌­المللی است و علاوه بر کانادا و فرانسه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز به عنوان زبان رسمی یا زبان دوم شناخته می شود.

چگونه می‌توان زبان فرانسوی را آموخت؟

اگر مشتاق به یادگیری زبان فرانسه هستید، از روش‌های مختلفی می‌توانید برای آن اقدام کنید. برخی افراد به صورت خودخوان آموزش زبان فرانسه را آغاز می‌کنند که از نظر هزینه می‌تواند مقرون‌به‌صرفه باشد. از معایب این روش می‌توان به پراکندگی موضوعات اشاره کرد. در واقع شما یک روش واحد برای یادگیری ندارید و از منابع مختلف استفاده می‌کنید. از طرفی، پروسه یادگیری از طریق این روش می‌تواند بسیار طولانی شود.

بهترین راه برای آموزش زبان فرانسه، استفاده از کلاس‌های آموزشگاه‌های مختلف است که در این بین آموزشگاه زبان ملل یکی از برترین‌ها به شمار می‌آید. شما می‌توانید برای یادگیری زبان فرانسه از طریق کلاس‌های حضوری و آنلاین اقدام کنید. اگر در شهر اصفهان زندگی می‌کنید، می‌توانید به راحتی به آموزشگاه زبان ملل مراجعه کرده و در کلاس‌های حضوری زبان فرانسه ثبت نام کنید.

اگر  شرایط مراجعه به آموزشگاه را ندارید، می‌توانید از کلاس‌ آنلاین فرانسه استفاده کنید. در حقیقت، محتوای آموزشی در هر دو روش برگزاری کلاس یکسان است، اما یکی از مزایای کلاس آنلاین زبان فرانسه فشرده بودن آن است و زمان کمتری از زبان‌آموز خواهند گرفت. شرکت در این کلاس‌ها بر عهده شماست و با توجه به شرایط خود می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایای یادگیری زبان فرانسه

با شرکت در کلاس زبان فرانسه و یادگیری آن می‌توانید مزایای زیادی به دست آورید. این مزایا به شرح زیر هستند:

با اطمینان سفر کنید

سفر به فرانسه

همه ما می‌دانیم که سفر به یک کشور خارجی بدون دانستن زبان یا فرهنگ آن چقدر می‌تواند دشوار باشد. زمانی که شما زبان فرانسه را برای سفر به یک کشور یاد می‌گیرید، با اطمینان به آن سفر خواهید کرد و با همه افراد ارتباط خواهید گرفت.

داشتن فرصت‌های شغلی

فرصت‌های شغلی با زبان فرانسه

اگر  قصد شما از مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان، یافتن شغل است، بدون یادگیری زبان نمی‌توانید مشغول به کار شوید. یادگیری زبان فرانسه می‌تواند برای یافتن فرصت‌ها شغلی در خارج از کشور خودتان مفید باشد. با استخدام در کشورهای فرانسوی زبان می‌توانید به راحتی با مشتریان و مخاطبان ارتباط برقرار کنید و حتی در بخش بین‌الملل شرکت‌های مختلف مشغول به کار شوید.

ادامه تحصیل

یکی از  مزایای یادگرفتن زبان فرانسه این است که می‌توانید تحصیل خود را در کشورهای دیگر به زبان فرانسوی ادامه دهید. در کانادا دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که زبان تدریس در آن‌ها فرانسه است و اعتبار جهانی خوبی نیز دارند. همچنین می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و آموزش زبان فرانسه به افراد مختلف را نیز امتحان کنید.

یادگیری فرهنگ

معمولا وقتی زبان یک کشور را یاد می‌گیرید، تا حدودی با فرهنگ آن نیز آشنا می‌شوید. از آن جایی که زبان فرانسوی زبان بومی کشور فرانسه به حساب می‌آید، می‌توانید با یادگیری آن از طریق کلاس زبان فرانسه تاریخ و فرهنگ آن را بیاموزید و تا حد زیادی ارتباطات خود را افزایش دهید.

یادگیری آسان زبان‌های دیگر

یادگیری آسان زبان

زبان فرانسه با زبان‌های اسپانیایی، ایتالیایی و پرتغالی یک ریشه زبانی دارند. از جهت دستور زبان و واژگان مشابه فراوانی را به اشتراک می‌گذارند. پس از یادگیری زبان فرانسه می‌توانید به راحتی این زبان‌ها را بیاموزید. در واقع فرصت چندزبانه‌شدن برای شما افزایش می‌یابد و با نکات آموزش زبان‌های رومن آشنا می‌شوید. زبان‌های رومن از ریشه لاتین گرفته شده‌اند و سابقه بسیار قدیمی دارند.

دریافت مدرک یادگیری زبان فرانسه با آزمون‌های بین‌المللی

زمانی که کلاس آنلاین زبان فرانسه را در موسسه و آموزشگاه زبان فرانسوی ملل آموختید، نوبت به دریافت مدرک آموزش زبان فرانسه می‌رسد. برای دریافت مدرک، آزمون‌های بین‌المللی مختلفی وجود دارند که فقط با آموزش اصولی می‌توانید در آن‌ها موفق شوید. آموزش زبان فرانسه به صورت اصولی بیشتر از طریق یادگیری در آموزشگاه حاصل می‌شود. در نتیجه، اگر در این کلاس‌ها از جمله کلاس آنلاین زبان فرانسه شرکت کرده باشید، شانس بالایی برای موفقیت در این آزمون‌ها خواهید داشت. برخی از بهترین آزمون‌های بین‌المللی برای یادگیری زبان فرانسه عبارت‌اند از:

  • آزمون TEF
  • آزمون DELF
  • آزمون TCF
  • آزمون TFI
  • آزمون DFP
  • آزمون DALF

هر کدام از این آزمون‌ها زیر نظر مراکز مختلفی انجام می‌شوند و از نظر بین‌المللی اعتبار زیادی دارند. بیشتر آن‌ها زیر نظر اتاق بازرگانی پاریس انجام می‌شوند و برخی دیگر زیر نظر وزارت آموزش و پرورش فرانسه خواهند بود. اگر هدف شما از یادگیری زبان فرانسه تحصیل یا مهاجرت کاری است، باید نسبت به دریافت مدرک زبان موردنظر خود اقدام کنید.

نحوه شرکت در کلاس زبان فرانسه در آموزشگاه زبان ملل

زبان فرانسوی یکی از لذت‌بخش‌ترین زبان‌های خارجی به حساب می‌آید و یادگیری آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود. شما با استفاده از مزایای آن می‌توانید فعالیت‌های زیادی انجام دهید و پیشرفت‌های زیادی را برای خود رقم بزنید. یادگیری زبان‌های مختلف می‌تواند درهای جدیدی را برای شما باز کند. پس اختصاص دادن زمان به یادگیری آن‌ها بسیار مفید خواهد بود.

کلاس زبان فرانسه آموزشگاه ملل

حال که با مزایا و دلایل یادگیری زبان فرانسه آشنا شدید، بهتر است که به دنبال بهترین آموزشگاه برای یادگیری اصولی آن باشید. کلاس‌های حضوری می‌توانند به دلیل ارتباط رودررو بسیار موثر باشند، اما اکثر افراد به دلایل مختلف امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند. مجموعه آموزشی ملل با راه اندازی آموزش زبان فرانسه در سال 1389 توانسته است تا کنون توانسته است زبان‌آموزان زیادی را آموزش دهد.

 از مزایای شرکت در کلاس‌های این آموزشگاه ارتباط مستقیم آن با وزارت آموزش و پرورش فرانسه است که به اعتبار آن تا حد زیادی می‌افزاید. از بزرگ‌ترین مزایای این آموزشگاه می‌توان به برگزاری کلاس آنلاین زبان فرانسه اشاره کرد. اگر قصد شرکت در این کلاس‌ها را دارید، می‌توانید در ابتدا از مشاوره رایگان ما استفاده کنید و در صورت تمایل در کلاس‌ها ثبت نام نمایید. کافی است با شماره تلفن درج شده در سایت در تماس باشید.

منابع:

getgis.org

jumpspeak.com

optilingo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید