Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

بهترین سایت‌های یادگیری زبان انگلیسی

در دوره و زمانه‌ای که همه چیز آنلاین شده حتی آموزش و یادگیری زبان انگلیسی هم بی‌نصیب نمانده است و بعد جدیدی به آن اضافه شده است.

وبسایت‌های آموزش زبان انگلیسی جنبه‌های مختلفی از مهارت های زبانی را در بر می‌گیرند. آموزش آنلاین فرصت‌های زیادی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد تا بتوانند زبان جدیدی را فرا بگیرند.

در دوره‌ای که بیشتر از مردم در خانه‌هایشان می‌خواهند مهارت‌آموزی کنند، استفاده از سایت‌های آموزش زبان می‌تواند گزینه خوبی برای این کار باشد.

مزایای استفاده از سایت‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

انعطاف و دسترسی پذیری

پلتفرم‌های آنلاین موانع قدیمی کلاس‌ها را کنار می‌گذارند تا زبان‌آموز بتواند با توجه به زمان و برنامه‌ریزی خودش به منابع و درس‌ها دسترسی داشته باشد.

زمانی که از سایت‌ها برای یادگیری زبان استفاده می‌کنید تفاوتی ندارد که صبح باشد یا شب. هر زمانی که اراده کنید می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

روش‌های متفاوت برای یادگیری زبان

از مزایای یادگیری آنلاین زبان این است که روش‌های مختلف و استایل‌های متفاوتی برای یادگیری زبان وجود دارد.

افراد می‌توانند از طریق ویدیو و یا بازی به یادگیری زبان بپردازند.

این موضوع باعث می‌شود که فرایند یادگیری زبان متناسب با هر زبان‌آموز طراحی شود و مسیر لذت‌بخشی برای او وجود داشته باشد.

دسترسی جهانی

یادگیری زبان با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین به این معنی است که شما می‌توانید با جامعه بزرگی از جهان ارتباط برقرار کنید.

موضوع باعث می‌شود تا بتوانید با فرهنگ لهجه‌ها و نقطه نظرات متفاوتی در زبان مورد نظرتان آشنا شوید.

مسیر یادگیری و سرعت متناسب با توان زبان‌آموز

از مزایای پلتفرم‌های آنلاین این هست که هر فرد و زبان‌آموز می‌تواند متناسب با توان و سرعت خود به یادگیری زبان بپردازد. برای مثال یک زبان‌آموز می‌تواند هفته یک بار اقدام به یادگیری زبان کند و زبان‌آموز دیگری هر روز زبان یاد بگیرد.

این موضوع به زبان‌آموز کمک می‌کند تا قبل از اینکه به یک مبحث پیشرفته‌تر برود مباحث کنونی را به خوبی مرور کند.

برای هر مهارت اصلی یادگیری زبان انگلیسی چه سایتی مناسب است؟

مهارت خواندن Reading

دولینگو Duolingo

سایت آموزش انگلیسی دولینگو

دولینگو Duolingo یک نرم‌افزار جهانی است که مهارت خواندن را به یک بازی تبدیل کرده و فرایند لذت بخشی برای یادگیری طراحی شده است. درس‌های چالشی و تعاملی به زبان‌آموز کمک می‌کند تا بتواند ساختار نوشته‌ها را متوجه شود یکی از مزایای این نرم‌افزار کمک به بهبود درک مطلب است.

ساختار این نرم‌افزار به صورت درس به درس است و چندین سطح وجود دارد. هر درس به ریز نکات و تمرینات تقسیم شده است تا زبان‌آموز بتواند درک بهتری از هر موضوع داشته باشد. در سال‌های اخیر این سایت به یکی از بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شده است.

با افزایش استقبال کاربران از این نرم‌افزار، آزمون زبان دولینگو هم ارائه شد. این آزمون در بیش از ۴۰ دانشگاه دنیا معتبر است.

روزنامه The Guardian

مجله خبری گاردین

روزنامه انگلیسی گاردین که در کشور انگلیس به چاپ می‌رسد شهرت جهانی دارند. مقالات به تفکیک موضوع دسته‌بندی شده‌اند و گستره مناسبی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

مجله Time

مجله خبری تایم

این روزنامه در کشور آمریکا به چاپ می‌رسد و حتما تاکنون اسمش را شنیده‌اید. مجله انگلیسی زبان تایم مقالات اعتبار بالایی دارند و هر تیتر خبری را به صورت عمیق بررسی می‌کنند. برای اینکه بتوانید کلمات بیشتری را درباره دنیای سیاست و اقتصاد و حتی مسائل اجتماعی بیاموزید این روزنامه انتخاب خوبی خواهد بود.

مهارت نوشتن Writing

Learning English سفارت انگلستان

سایت یادگیری زبان انگلیسی سفارت انگلستان

سایت سفارت کشور انگلیس منابع زیادی را برای بهبود مهارت درک مطلب ارائه می‌دهد. زبان‌آموزان با استفاده از راهنمای خلاقانه می‌توانند مهارت نوشتن خود را با استفاده از محتوای درگیرکننده و دانش‌افزا تقویت کنند.

مهارت نوشتن و خواندن ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و هر چه بیشتر بخوانید بهتر می‌توانید بنویسید. بهترین منابع برای بهترین نوشتن در انگلیسی خواندن بلاگ و مجلات آنلاین است.

مهارت شنیداری Listening

EngVid

ویدیوهای انگ وید گستره زیادی از ویدیوهای مختلف موضوعات و لهجه‌های مختلف را پوشش می‌دهد. که به زبان‌آموز کمک می‌کند مهارت شنیداری تقویت کند. مکالمات واقعی راهنمای تلفظ و تمرینات شنیداری به زبان‌آموز کمک می‌کند تا تجربه خوبی داشته باشد.

Ted talks

تد مجموعه‌ای از سخنرانی‌هاست که در سراسر دنیا برگزار می‌شوند. سخنرانان در این مراسم درباره یک موضوع خاص صحبت می‌کنند. مجموعه این سخنرانی‌ها به صورت ضبط شده در وب‌سایت Ted و یا کانال یوتیوب تد وجود دارند و می‌تواند برای تقویت مهارت شنیداری خود از آنها استفاده کنید. یکی از مزایای این فیلم‌ها وجود زیرنویس انگلیسی و گاهی فارسی است که مزیت محسوب می‌شود.

نکاتی که باید در انتخاب منابع شنیداری دقت کنید:

  • آهسته و شمرده صحبت کنند.
  • کلمات و اصطلاحات محلی بکار نبرند.
  • هر قسمت یک موضوع بررسی شود.

مهارت گفتاری Speaking

سایت و نرم‌افزار Busso

کسانی که می‌خواهند مهارت گفتاری و مکالمه خود را بهبود ببخشند یک گزینه عالی برای صحبت با افراد بومی به شمار می‌آید. در نرم‌افزار و سایت بوسو گفتگوهای واقعی در قالب سناریوهای روزمره تمرین می‌شود که به زبان‌آموز کمک می‌کند تا مهارت‌های مکالمه خود را بهبود دهد.

سایت آموزش زبان بوسو busuu

بهترین روش برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی قرار گرفتن در موقعیت چالش است. بیشتر افراد معتقدند که باید در محیط مناسب قرار بگیرید تا بتوانید مهارت گفتگوی خود را تقویت کنید. این محیط می‌تواند یک کشور انگلیسی زبان مثل آمریکا یا استرالیا باشد و یا یک گروه از افراد که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

نرم‌افزارهای تعاملی یادگیری زبان انگلیسی

از نرم‌افزارهای گفتگومحور مثل Hello Talk و Speaky استفاده کنید.

در این نرم‌افزارها شما زبان اصلی و مادری خود و زبانی که می‌خواهید آن را فرا بگیرید را انتخاب می‌کنید. سپس با افرادی که بومی زبان موردنظر شما هستند ارتباط برقرار می‌کنید. معمولا یک زبان مشترک در بین افراد برای برقراری ارتباط وجود دارد.

این نرم‌افزارها به شما این امکان را می‌دهند تا در محیطی قرار بگیرید که انگار با افراد بومی در حال ارتباط هستید و این چالش برای شما ایجاد می‌شود. علاوه بر قابلیت تماس صوتی ، امکان گفتگوی چت هم برای شما برقرار است و می‌توانید اشتباهات نگارشی خود را هم اصلاح کنید و یا فرد مقابل این کار برایتان انجام می‌دهد.

برای مثال بعضی از مراکز آموزشی در ایران تنها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. حتی بعضی از رستوران‌ها و کافه‌ها برای خاص بودن از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی بهره می‌گیرند.

این محیط را می‌توانید در بین دوستان و حتی خانواده هم ایجاد کنید. دقت داشته باشید که سطح زبانی شما با هم در یک محدوده قرار بگیرد. به دوستانتان بگویید اگر به شما زنگ می‌زنند به هیچ وقت فارسی صحبت نکنند و حتی وقتی دارید اتفاقات روز را برای خواهر یا برادرتان تعریف می‌کنید به زبان انگلیسی آن را بگویید.

چطور از سایت‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده بهتری داشته باشیم؟

مداومت در تمرین

تداوم در تمرین کردن کلید اصلی برای افزایش مهارت در زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری است. زمان به خصوصی را برای یادگیری زبان در پلتفرم‌های مربوطه اختصاص دهید. تمرین مداوم به شما کمک می‌کند تا به مرور در یادگیری زبان روان شوید.

اهداف مشخص داشته باشید

اهداف خود در یادگیری زبان را مشخص کنید. این هدف می‌تواند روان بودن در مکالمه باشد و یا تخصص در فهم قوانین پیچیده دستور زبان. داشتن اهداف مشخص در یادگیری زبان تجربه شما از سایت‌های آموزش زبان انگلیسی را بهبود می‌بخشد.

از دیگر منابع استفاده کنید

در کنار استفاده از سایت‌های آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی از منابع دیگری هم می‌توانید استفاده کنید. کتاب‌های زبان انگلیسی بخوانید فیلم زبان اصلی تماشا کنید و یا به پادکست‌هایی گوش بدهید که مهارت‌های زبانی شما را تقویت می‌کنند.

با دیگر افراد تعامل داشته باشد

نرم‌افزارهای استفاده کنید که افراد و زبان آموزان از آن برای تبادل اطلاعات زبانی استفاده می‌کنند. سعی کنید مواردی را که آموخته‌اید با افراد دیگر به اشتراک بگذارید و از آنها درخواست بازخورد داشته باشید.

One thought on "بهترین سایت‌های یادگیری زبان انگلیسی"

  1. roham گفت:

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید