Your browser don't support script - Please enable this option or update your browser

بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

در سال‌های اخیر، یادگیری زبان‌های مختلف به خصوص زبان انگلیسی تا حد زیادی گسترش یافته است. افراد به دلیل آسان بودن و همچنین بین‌المللی بودن زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان‌های دیگر، یادگیری آن را آغاز می‌کنند. آموزشگاه­های زبان دوره­ها و کلاس­های مختلفی را تشکیل می­دهند، اما برخی افراد امکان شرکت در آن­ها را به دلیل کمبود وقت ندارند. به همین دلیل، ترجیح می­دهند که در خانه یادگیری زبان را شروع کنند.  اگر در سطح مبتدی قرار دارید و به تازگی قصد یادگیری آن را دارید، ممکن است برای انتخاب روش یادگیری دچار سردرگمی شوید. به همین دلیل، در ادامه به بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد.

یادگیری زبان انگلیسی تا چه اندازه اهمیت دارد؟

یادگیری زبان انگلیسی در خانه یا استفاده از کلاس‌های آموزشی، می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد و دلایل زیادی برای آن وجود دارد که به شرح زیر هستند:

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

اگر قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارید، بهتر است که به این زبان مسلط شوید. همه افراد در دانشگاه‌ها، مدارس و مکان‌های عمومی به این زبان صحبت می‌کنند و اگر نتوانید به خوبی صحبت کنید، به مشکل برمی‌خورید. از طرفی، اگر برای سفر به کشورهای غیر انگلیسی زبان می‌روید هم با تسلط می‌توانید کارهای خود را پیش ببرید، زیرا اکثر افراد در کشورهای مختلف می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

جهانی بودن زبان انگلیسی

شکی نیست که زبان انگلیسی بسیار پر اهمیت است. این زبان در تعداد زیادی از کشورها زبان رسمی است و یکی از زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی است. همچنین این زبان برای تجارت استفاده می‌شود. به همین دلیل، یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌تواند بسیار مفید باشد. این امر فرصت‌هایی را برای سفر و کار باز می کند و به شما کمک می‌کند تا بتوانید با مردم جهان ارتباط برقرار کنید.

ایجاد فرصت‌های شغلی

دانستن زبان انگلیسی به شما مزیتی می‌دهد که بتوانید در بازار کار بین‌المللی وارد شوید و در نقاط مختلف جهان شغل پیدا کنید. بسیاری از کارفرمایان انتظار دارند که افراد سطح بالایی از زبان انگلیسی داشته باشند تا بتوانند ارتباط خوبی برقرار کنند. در برخی از کشورها، مانند هند و چین، ندانستن زبان انگلیسی می‌تواند شما را در هنگام درخواست شغل در مضیقه قرار دهد. حتی اگر این شغل نیازی به دانش زبان انگلیسی نداشته باشد، دانستن آن می‌تواند به شما برتری نسبت به سایر افراد دهد.

معرفی بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

روش‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه وجود دارد. برخی از آن‌ها از روش‌های دیگر موثرتر هستند به همین دلیل به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • دوره‌های آنلاین
 • پادکست‌ها
 • کتاب‌های خود آموز
 • سریال‌ها آموزش زبان انگلیسی
 • ویدیوهای آموزشی
 • پکیج‌های آموزشی

دوره‌های آنلاین

گذراندن دوره‌های آنلاین برای کسانی که مبتدی هستند و نیازمند یادگیری اصول اولیه زبان انگلیسی هستند، بسیار سودمند است. داشتن این دانش پایه برای تمرین شما اساسی خواهد بود. به علاوه، شما می‌توانید دوره را بر اساس اهداف و سطح مهارت فعلی خود انتخاب کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با دوره‌های آنلاین

اگر قصد دارید که برای مهاجرت کردن زبان انگلیسی را بیاموزید، بهتر است که دوره‌ای مخصوص این هدف پیدا کنید. همچنین دوره‌هایی وجود دارد که برای تجارت بین‌الملل و بسیاری از اهداف دیگر طراحی شده‌اند. بسته به هدف نهایی شما، ثبت نام در دوره ای که با آن همسو باشد می‌تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

پادکست‌ها

شنیدن مفاهیم آموزشی مانند شرکت در کلاس‌های مختلف است و شما می‌توانید مهارت شنیداری خود را با استفاده از پادکست‌ها تقویت کنید. اگر چه ممکن است یادگیری از طریق پادکست‌ها مدت زمان زیادی طول بکشد، اما برای اوقات فراغت گزینه خوبی به شمار می‌رود. می‌توانید از پادکست‌های سخنرانانی که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است استفاده کنید. ابتدا به صورت معمولی پادکست را گوش کنید. سپس برای بار دوم اپیزود موردنظر را پخش کنید و ببینید چه کلمات جدیدی را تشخیص می‌دهید.

بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

همچنین اگر متن پادکست در دسترس شما است می‌توانید با صدای بلند آن را بخوانید. این کار به شما کمک می‌کند تا گرامر و واژگان جدید را سریع‌تر فرا بگیرید.

کتاب‌های خودآموز

افرادی که به کلاس‌های آموزشی علاقه ندارند، می‌توانند از کتاب‌های خود آموز استفاده کنند. این کتاب‌ها طوری طراحی و تالیف شده اند که دارای چند جلد بوده و می‌توانید از سطح مبتدی مطالعه آنان را آغاز کنید. وقتی به یک سطح متوسط از زبان انگلیسی رسیدید، می‌توانید از کتاب‌های سطح بالاتر استفاده کنید. در این کتاب‌ها، تمریناتی وجود دارد گه پس از حل کردن آن‌ها به صورت منظم می‌توانید پاسخ را در انتهای کتاب چک کنید. این کار به تثبیت یادگیری شما کمک می‌کند.

سریال‌های آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم و سریال

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فیلم‌ها و سریال‌ها است. بسیاری از افرادی که به زبان‌های مختلف و مکالمات روزمره آن‌ها مسلط شده اند این کار را از طریق سریال‌ها فرا گرفته‌اند. از آن جایی که سریال‌ها از مکالمات و اصطلاحات افراد بومی استفاده می‌کنند، به سرعت می‌توانید خود را پیشرفت دهید. برخی از بهترین سریال‌ها برای آموزش زبان انگلیسی در خانه عبارتند از:

 • Wednesday
 • After life
 • Black mirror
 • Killing Eve

برای آموزش دیدن از طریق هر کدام از این سریال‌ها، باید تمامی مکالمات آن‌ها، استفاده از لغات و نحوه جمله‌سازی را یادداشت کنید تا بتوانید در زمان فراغتتان آن‌ها را مرور کنید.

اگر زمان کافی برای تماشای سریال را ندارید می‌توانید از فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

ویدیوهای آموزشی

امروزه با گسترش فضای مجازی، آموزش به شکل آنلاین گسترش یافته است. از آن جایی که افراد بسیار پرمشغله هستند، برای یادگیری زبان در کوتاه‌ترین زمان، می‌توانید از ویدیوهای آموزشی در که انواع پلتفرم‌ها منتشر می‌شوند را مشاهده کنید. نکات آن‌ها را یادداشت کنید و برای یادگیری لغات چند بار ویدیوها را مرور کنید. اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط است، می‌توانید ویدیوهای آموزشی موضوعات مختلف یوتیوب را مشاهده کنید که اکثر آن‌ها به زبان انگلیسی است و به شما کمک زیادی می‌کند. همچنین با فعال کردن زیر نویس میزان یادگیری شما افزایش خواهد یافت.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از ویدیوی آموزشی

پکیج‌های آموزشی

از دیگر بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی می‌توان به پکیج‌های آموزشی اشاره کرد. در سال‌های اخیر، با افزایش مدرسان دوره‌ها و پکیج‌ها نیز افزایش یافته اند. با بررسی سابقه و تجربه مدرس و مطالعه نظرات زبان آموزان، می‌توانید بهترین پکیج‌های آموزشی را پیدا کنید.

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی در خانه

حال که با بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی در خانه آشنا شدید، باید نکاتی را برای یادگیری بهتر رعایت کنید که عبارتند از:

 • سعی کنید اطراف خود را زبان انگلیسی احاطه کنید. این کار به یادگیری بیشتر شما کمک می‌کند. راه‌هایی را ایجاد کنید که انگلیسی بخش مهمی از زندگی روزمره در خانه شما باشد. برای این کار می‌توانید سریال‌های انگلیسی را در تلویزیون پخش کنید.
 • به صورت مشترک با یک شخص دیگر به یادگیری بپردازید. می‌توانید از پلتفرم‌های یادگیری زبان استفاده کنید و یک پارتنر زبان بیابید. سپس هر روزه مباحثی که یاد گرفتید را با یکدیگر به اشتراک بگذارید تا سرعت یادگیری افزایش یابد.
 • گوش دادن به موسیقی‌ها و پادکست‌ها با زبان انگلیسی را در اولویت خود قرار دهید. اگر درک موسیقی‌ها برای شما سخت است، بهتر است سرعت آن‌ها را پایین بیاورید یا با متنشان به آن‌ها گوش دهید تا مهارت شنیداری شما تقویت شود.
 • یادگیری فرهنگ کشورهای دیگر مخصوصا کشورهای انگلیسی زبان به شما در این راه کمک می‌کند. یادگیری زبان فقط مربوط به گرامر و واژگان نیست، بلکه در مورد برقراری ارتباط با افرادی است که روش‌های متفاوتی برای تفکر و همچنین صحبت کردن دارند!
 • از خواندن زبان لذت ببرید. هر چقدر هم که در مطالعه پشتکار داشته باشید، اگر به زبان موردنظر علاقه نداشته باشید، یادگیری برای شما بسیار دشوار خواهد بود. برای این کار، یادگیری زبان انگلیسی در خانه را متنوع کنید. به عنوان مثال، از خواندن کتاب داستان شروع کنید و در مراحل بعدی از بازی‌های انگلیسی استفاده کنید.

سخن پایانی

با این که روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، انتخاب بهترین گزینه به علایق و اهداف شما بستگی دارد. سبک یادگیری افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است روشی که شما در پیش می‌گیرید برای فرد دیگر موثر نباشد. با این حال، برخی روش‌ها تاثیرگذاری بیشتری دارند که در این مطلب به بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی اشاره کردیم. این روش‌ها بیشتر برای کسانی مناسب است که قصد داشته باشند این زبان را در خانه بیاموزند.

اگر قصد دارید که زبان انگلیسی را به صورت اصولی بیاموزید، بهتر است که از کلاس‌های آنلاین انگلیسی و یا حضوری استفاده کنید. این کلاس‌ها سطوح مختلفی دارند و توسط آموزشگاه‌های زبان برگزار می‌شوند. موسسه زبان ملل یکی از آموزشگاه‌های بین‌المللی است که از استانداردترین روش‌های آموزش زبان استفاده می‌کند. اگر قصد شرکت در کلاس‌های آنلاین را دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و در کلاس‌های سطح موردنظر خود ثبت نام کنید.

منابع:

lillypadenglish.medium.com

grammarly.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را نیز بپسندید